Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Złote myśli" tyczące Świadków Jehowy (przemyślenia, skojarzenia, riposty).  (Przeczytany 10845 razy)

Offline NNN

192.    Głosicielu! Chodzisz całe lata na zebrania? Masz "wyszkolone sumienie"?

192a.  Dlaczego więc jesteś stale kontrolowany, składając swoim liderom co miesiąc sprawozdania ze swojej "osobistej" służby kaznodziejskiej?

----------------------

193.    Głosicielu! Jeśli głosisz w ramach swojej "osobistej" służby kaznodziejskiej więc jest to między tobą a Bogiem.

193a.  Dlaczego pozwalasz na permanentną ludzką kontrolę twoich działań? Pomiędzy tobą a Bogiem może być ewentualnie tylko jeden pośrednik - Jezus Chrystus (1 Tym. 2:5).

----------------------

194.    Jeśli głosisz w ramach swojej "osobistej" służby kaznodziejskiej to dlaczego jesteś popychadłem starszych?

194a.  Dlaczego starsi ci wszystko organizują i mówią ci co masz robić, kiedy, ile i gdzie masz stać ze stojakiem, a na końcu ustalą ci stałą miesięczną normę godzinową? Kiedy twój Bóg przestał miłować dobrowolnego i ochotnego dawcę, pracującego bez przymusu? (2 Kor. 9:7).

-----------------------

195.    Głosicielu! Czy starsi zboru to twoje sumienie? Za swoje czyny i tak odpowiadasz przed Bogiem sam, co oznacza, że nie będziesz miał przy sobie swojego cienia - starszego zboru.

195a.  Głosicielu! Dlaczego bez starszych jesteś całkowicie bezradny?

-----------------------

196.    Starsi! Dlaczego bez przerwy pilnujecie głosicieli? Dlaczego chcecie być ich sumieniem?

196a.  Dlatego przed Bogiem odpowiecie w dwójnasób. Bo to wy sterujecie ich poczynaniami.
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec, 2023, 22:27 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

197.    Świadkowie! Należycie do swego Boga Jehowy? Jego najbardziej kochacie?

197a. Jak więc możecie nazywać się chrześcijanami, skoro to miano oznacza należących do Chrystusa?

---------------------

198.    Świadkowie Jehowy, boli was jak się krytykuje waszą wiarę?

198a.  Ludzi, których wiarę wy krytykujecie ma nie boleć? (Mat. 7:1,2).

---------------------

199.    Głosiciele nie decydują o swej wierze; decyduje za nich komitet redakcyjny Towarzystwa Strażnica.

199a.  Do tego właśnie służy studium "Strażnicy" i inne zebrania.

----------------------

200.    Na zebraniach głosiciele uczą się na pamięć doktryn omylnego ciała kierowniczego.

200a.  Doktryny omylnego ciała kierowniczego stają się ich wyznaniem wiary! (Strażnica luty 2017).

--------------------

201.    Komitet redakcyjny na zebraniach uczy świadków bezkrytycznego odpowiadania na pytania.

201a.  Głosicielom na zebraniach wolno tylko odpowiadać tak, jak napisano im w "Strażnicy".       
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2023, 23:20 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

202.    Świadkowie Jehowy! Brzydzicie się starym, zepsutym światem i religią fałszywą?

202a.  Dlaczego nie brzydzicie się frakcjami z krwi pochodzącej od członków tego zepsutego świata i tej religii fałszywej?

--------------------

203.    Świadkowie! Miłujecie swoich współbraci? Jesteście gotowi za nich umrzeć? Ale to nie wy ratujecie im życie oddając krew dla nich na frakcje?!

203a.  Dlaczego zmuszacie ich, by się leczyli krwią przeklętych ludzi ze starego świata?

---------------------

204.    Czy krew członków religii fałszywej i pogańskiej nie jest również pogańska? Czy nie stajecie się w oczach Jehowy nieczyści?

204a.  A do raju ma wejść podobno tylko to co czyste i nie skażone "Babilonem wielkim"?

---------------------

205.    Świadkowie Jehowy! Wiecie, iż krew jest święta i wasze życie jest we krwi?

205a.  Jak wasi chorzy bracia wejdą do raju, skoro przyjęli frakcje z krwi osób, które należą do złego świata idącego na zagładę?

--------------------

206.    Niektórzy starsi zachęcają, by dyspozycję na deklaracji odmowy przyjęcia krwi podpisał ktoś, kto jest mocny duchowo, ale nie jest bliską, spokrewnioną osobą. Dlaczego w kwestii krwi składać swoje życie w ręce obcej ci osoby?

206a.  Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że osoba spoza rodziny ugnie się w chwili próby; a więc pozwoli ci umrzeć. Członek rodziny natomiast może się załamać, albo też najbliższa  rodzina zechce cię  uratować.  Wtedy masz szansę na przeżycie.
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń, 2022, 12:33 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

 207.      Jezus nauczał z łodzi, na pustyni, w drodze, w domach tych co go zaprosili, w świątyni i w synagodze.

207a.  Łuk. 5:3; 10:39; 7:36,40;  Mark. 6:32,34; 6:2; 1:39; Mat. 20:17-19; (PNŚ).

---------------------

208.     Apostołowie nauczali w świątyni, w synagogach, podczas przesłuchań, na dworze, nad rzeką, w drodze i w zborach lokalnych (domy mieszkalne) oraz listownie.

208a.  Dzieje Ap. 3:1,11; 13:5; 4:9; 2:1,6; 16:3,4; 8:29; 1 Kor. 16:19; Kol. 4:16. (PNŚ)

--------------------

209.    Świadkowie Jehowy reklamują wydawnictwa "niewolnika" i werbują nowych od "domu do domu" i przy stojakach.

209a.  Głosiciele głoszą głównie nagrodę niebiańską dla swoich liderów z ciała kierowniczego. Dopiero na drugim miejscu są oni sami ze swoją nadzieją ziemską. Nadzieja głosicieli to taka "marchewka przed nosem umordowanego osła ciągnącego przeładowany wózek".

---------------------

210.    Jezus i Apostołowie nauczali dobrej nowiny o zbawieniu w Chrystusie.

210a.  Chrystus łączy - religie dzielą!
   

 
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń, 2022, 11:07 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

211.    Jezus w latach 1914-1919 oczyszczał świątynię Rutherforda i nie zauważył, że kult ten  niczym nie różnił się przed ani po oczyszczeniu od innych wyznań na świecie.

211a.  Jak Jezus mógł przeoczyć także fakt, że w Strażnicy na okładce nadal były insygnia masońskie, był symbol krzyża, a Badacze i później Świadkowie Jehowy nadal wierzyli w wiele pogańskich świąt?

------------------------

212.    Jak Jezus mógł zostać królem w 1914 roku, skoro w latach 1914-1919 całkowicie rozpadł mu się rząd, tak pieczołowicie formowany przez Russella  przez 40 lat?

212a.  Świadkowie Jehowy! Czy Jezus mógł stać się królem w 1914 roku bez kompletnego rządu? Jeśli mógł i króluje przez ponad 100 lat bez tego rządu, czy to nie znaczy, że może się bez niego obejść? Czy ten rząd zostanie kiedykolwiek w całości utworzony, skoro jego kompletowanie tak bardzo się przedłuża? 

-------------------

213.    Towarzystwo Strażnica posiadając wszystkie media, tworzy dla Świadków Jehowy sztuczną, nierealną rzeczywistość.

213a.  Organizacja Świadków Jehowy to sztuczna rzeczywistość. Dlatego musi być izolowana  i niedostępna  dla świata zewnętrznego.

----------------------
 
214.    Towarzystwo Strażnica i jego Ciało Kierownicze stosuje totalną kontrolę umysłów u swoich oddanych im świadków.

214a.  Totalna kontrola umysłu w sektach - BITE - to kontrola zachowania, informacji myśli i emocji.

----------------------

215.    Świadkowie Jehowy zamienili piekło na Armagedon.

215a.  Armagedon dotyka Świadków, bowiem ubywa ich w zastraszającym tempie.

----------------------

216.    Liderzy Świadków Jehowy wiedzą, że lepiej jest sterować ludem zabieganym w trosce o swoje potrzeby...

216a.  ... ludem uwiązanym w kieracie, nie mającym czasu myśleć, analizować i sprawdzać.

--------------------

217.    Jak Świadek Jehowy się chrzci? Publicznie, odświętnie i przy wielu obserwatorach.

217a.  Jak Świadek Jehowy odchodzi ze zboru? Ukradkiem i po cichu! Kategorycznie zabrania mu się odchodzić w ten sam sposób w jaki celebruje swój chrzest.


         
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń, 2022, 20:07 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

218.    "Prawda" - nazwa zmiennych doktryn organizacji Strażnica.

218a.  Głosicielu! Z poglądami się nie żyje. Żyje się z ludźmi!

------------------------

219.    Świadku Jehowy! Czytaj, badaj, konfrontuj, myśl samodzielnie, wyciągaj wnioski, "patrz na ręce" swoim przywódcom!

219a.  Głosicielu! Pozbądź się megalomanii i rasizmu: "Wszystko co złe... jest w innych religiach - wszystko co dobre... jest u nas".

------------------------

220.    "Świadkowie Jehowy weszli w ostatnią część  z ostatnich części najbardziej ostatniego okresu z najbardziej ostatnich dni ostatnich" (marzec 2020). 

220a.  U świadków Jehowy "co trzy lata koniec świata". 

------------------------

221.    "Jest jasne bardziej niż kiedykolwiek, że żyjemy w ostatniej części dni ostatnich, bez wątpienia jest to...

221a.  ... ostatnia część ostatniej części dni ostatnich, tuż przed ostatnim dniem dni ostatnich". (Stephen Lett 19 marzec 2020)

------------------------

222.    Głosicielu! Krytyka nie jest nietolerancją ani też prześladowaniem.

222a.  Prawo do krytyki to przejaw wolności człowieka.   


« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń, 2022, 20:50 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

223.    Wielu odchodziło od Jezusa, gdy tylko się najedli lub zostali uzdrowieni.

223a.  Jezus jednak nikogo nie wykluczał i nie nastawiał przeciwko nim, jak robi dziś "niewolnik" z Ciała Kierowniczego.

--------------------

224.    Jak można kogoś odciąć od Boga, poprzez ludzki komitet sądowniczy?

224a.  Czy Bóg Jehowa jest za słaby, by mieć dużo wyznawców w Chinach, Indiach oraz w krajach islamskich?

--------------------

225.    Głosicielu! Odszedłeś kiedyś od swojej religii, rodziny, przyjaciół i znajomych?

225a.  Głosicielu! Dlaczego teraz nie możesz odejść od świadków Jehowy?

--------------------

226.    Postawiłem organizację świadków Jehowy przed komitetem sądowniczym swojego sumienia, które wykluczyło ją z mojego życia, gdyż nie spełniała wysokich mierników moralnych.

226a.  Organizacja Świadków Jehowy jako wykluczona, jest organizacją odstępczą!

--------------------

227.    Głosicielu! Prawdy nie trzeba co trochę zmieniać, w odróżnieniu od fałszu, który wymaga ciągłych przeróbek.

227a.  Najcięższy grzech - nie zgadzać się z ciągle zmienną doktryną ciała rządzącego świadkami Jehowy.

-------------------

228.   Korzystanie z niezaprzeczalnego prawa do krytyki funkcjonuje wśród świadków Jehowy tylko wtedy, gdy krytykującym jest Ciało Kierownicze.

228a.  Ciało Kierownicze ma na celu wyrycie w pamięci każdego głosiciela, że nikt nie może bezkarnie okazywać im nieposłuszeństwa.
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń, 2022, 19:45 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

Niektóre wpisy bardzo mi się spodobały, sądzę, że i Wam też:

------------ Wywiad  Światusów z Korneliuszem – komentarze. -------------------------

1.    Czasem odważny krok może dać wolność i szczęśliwe życie, na które każdy z nas zasługuje, a świat nie jest zamkniętym pomieszczeniem nakazów i zakazów, poglądów tylko ma wiele barw i możliwości wcale nie doprowadzając człowieka do bycia wrakiem moralnym i duchowym.                                               Mokra Susza

1a.  Twój (odstępczy) racjonalny i światły przekaz, myślę, że będzie przesłaniem dla tych, którzy bardzo boją się wyjścia z tej organizacji.             Eunika Molenda

-----------------------

2.   Liczę na to że moje doświadczenia i przemyślenia pomogą choć jednej osobie zrozumieć, że organizacja świadków Jehowy to nie tak wspaniały „raj duchowy'', na jaki ją kreują.
                      Korneliusz Karwacki.

2a. Wykluczenie społeczne w rodzinie. Jest to bardzo trudne do wyobrażenia, że rodzina a zwłaszcza najbliższa, rodzice, rodzeństwo, dzieci jest w stanie w taki sposób się zachowywać. Jest to bezduszne, nieludzkie i wbrew naturze. Jaki bóg może coś takiego wymagać. Raczej jest to żałosna wyimaginowana interpretacja przedłożona przez ludzi mieniących się jego przedstawicielami na ziemi. Inna sprawa, jak muszą być zindoktrynowani członkowie, którzy się do tego stosują. 
                             Jan Beton

----------------------

3.    Prawda, bardzo trudno to pojąć.  Dla mnie jest to niewyobrażalne. Ludzie pozbawieni więzi rodzinnych - przechodzą męki psychiczne. Pozdrawiam i dużo dobrego życzę.
                                                                                         Eunika Molenda

3a.  "Światusy" ! Wasz kanał, to strzał w dziesiątkę, ponieważ nam, osobom z poza organizacji, daliście możliwość wglądu w to, jak naprawdę wygląda życie świadków, jak bardzo są obciążeni pracą dla organizacji, jak bardzo są zmanipulowani. Dajecie również możliwość wypowiedzenia się tym, którzy zdecydowali się na odejście. Każda z tych osób opowiada swoją historię, jednak wszystkie, w wielu punktach są do siebie niemalże bliźniaczo podobne. Dla mnie, i zakładam, że dla innych również, najbardziej wstrząsające jest to, jak traktują po odejściu swoich najbliższych. Chyba nie ma nic gorszego, niż utrata rodziny, tym bardziej, że wiesz, że oni żyją, ale nie chcą ciebie widzieć na oczy. Gdzie się podziała miłość rodzicielska? Gdzie zniknęła miłość do bliźniego? To wszystko zniknęło tak nagle, ot tak, na pstryknięcie palców? Organizacja ŚJ tak głęboko ingeruje w uczucia rodziny, że ta, jest zmuszona do zakopania swoich uczuć bardzo głęboko! Co dzieje się w sercu rodziców odstępców, tego nie wiem, ale mogę się tylko domyślać, że zostały rozerwane między lojalnością do organizacji, a miłością do własnego dziecka.
                                                                                                                               Alicja Piernicka
--------------------------

4.  Słuchając rozmów z waszymi gośćmi, najciekawsza jest droga od momentu gdy zaświta myśl, że coś jest nie tak. Kiełkuje ona powoli, konfrontuje się z oficjalną nauką świadków, zaczyna szukać nieścisłości. Później pojawia się następna i następna. Dochodzi do tego, że pojawia się myśl, że może to wszystko ściema, że są równi i równiejsi, jednym wolno więcej innym mniej. Rozbieżności między nauczaniem a życiem. W pewnym momencie wszystko układa się w logiczną całość. Cyk i po świadku. Narodził się nowy człowiek, światus, odstępca.

 4a.  Dlatego myślenie jest zabójcze dla organizacji, a krytyczne zwłaszcza. Trzeba tak zagospodarować czas członkom i tak ich wymęczyć fizycznie, aby nie przyszło im do głowy samodzielne myślenie. Człowiekowi z nudów przychodzą różne myśli do głowy.

 Jan Beton
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2022, 22:50 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Estera

   Wywiad z Korneliuszem u Światusów.
      https://www.youtube.com/watch?v=tC336cuMIvg
   NNN.
   Liczę na to, że się nie pogniewasz za ten wstawiony wywiad.
   Warto posłuchać, mądry chłopak.
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2022, 22:02 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NNN

Dalszy ciąg niektórych komentarzy z wywiadu Światusów z Korneliuszem:


5.  Już w razie "W" zalecają wizytę u psychologa, ale najlepiej żeby nie przyznawać się, że jest się ŚJ.

5a.  Odnośnie komitetu sądowniczego, mnie i moją siostrę duchową zaprosili na salę królestwa był to koniec kwietnia ubiegłego roku, pandemia !!! Ale nie skorzystałyśmy. Dodam, że nie z powodu pandemii, ale rozmowa z nimi to jak kopanie się z koniem.
Ba Ron

-------------------------------

6.  Organizacja jest to eksperyment na zasobach ludzkich jak bardzo można ogłupić i zmanipulować ludzi i podporządkować sobie ich do własnych celów. Oczywiście robi się to pod płaszczykiem miłości udawanej i boga oraz opartej zasadzie marchewki i kija, gdzie w tym wypadku marchewką jest raj.

6a. Dzięki takim zabiegom można ludzi zniewolić i wykorzystywać w dowolny sposób; ich czas, gorliwość, młodzieńcze siły . Najgorszym zniewoleniem jest niewola umysłowa gdzie słuchasz, bronisz i kochasz swojego oprawcę, a wszystkich tych którzy chcą ci pomóc lub ratować traktujesz niczym wroga.
 Adam Kurek.

--------------------------

7.  Dziękuję za odwagę by opowiedzieć o swojej drodze do wolności. Też jestem ex SJ, poza org już kilka lat, cieszy mnie, że coraz więcej osób dostrzega obłudę tej sekty i ma siłę by się uwolnić. Jeśli chodzi o samotność w zborze, gdy ma się wykluczonego członka rodziny to prawda, podobnie jest gdy ma się "niewierzącego" partnera. Jakoś tak małżeństwa SJ niespecjalnie utrzymują kontakt towarzyski np. z siostrą SJ i jej mężem, który świadkiem nie jest. Czy też młodzi mający ojców starszych nie specjalnie chcą utrzymywać kontakt z biedniejszymi rówieśnikami którzy mają "słabych duchowo" rodziców lub co gorsza są gorzej sytuowani finansowo.

7a.  Poczucie samotności i niepasowania do społeczności jest przejmujące. W oficjalnej literaturze mówi się zupełnie co innego natomiast prawdziwe życie pokazuje, że jeśli nie masz całej rodziny w organizacji to nigdy nie będziesz bywał na spotkaniach, imprezach, weselach itp. Przynajmniej tak wynika z moich ponad dwudziestoletnich doświadczeń jako SJ .
Mala Mi

----------------------------

 8. Zaobserwowałem dokładnie to samo! Zainteresowani nie mają najmniejszego pojęcia co ich czeka w tej korporacji.

8a. To kieruję do tych, którzy zarzucają śJ, że wiedzą na co się decydowali, a prawda jest taka, że nie wiedzieli.

Paweł K.
 
 
 
« Ostatnia zmiana: 07 Luty, 2022, 18:45 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN

 Wywiad  Światusów z twórcą kanału  „Teoretyczna Szkoła Służby Beznadziejnej” - Krzysztofem.

Niektóre wypowiedzi dla lepszej jasności, pozwoliłem sobie trochę bardziej rozwinąć.


1. U tak zwanych odstępców jest nieraz większa jednomyślność, niż w niejednym zborze.

1a.  Starsi uczą głosicieli, że ich statutem jest Biblia. Ale sami przygotowując się do sprawy w komitecie  sądowniczym przede wszystkim zaglądają do książki „Paście trzodę Bożą”. Ich Biblią i Statutem jest więc ta książka.

---------------------

2.  Co robią starsi w zborach świadków Jehowy, aby chronić dzieci przed pedofilami?

2a.  Starsi, gdy wiedzą, że wśród  głosicieli jest pedofil, wyznaczają dodatkowego porządkowego  na holu przy toaletach i szatni, aby skrzywdzenie dziecka nie nastąpiło w obrębie sali królestwa. Robią wszystko, by nie przyznawać się do odpowiedzialności organizacji, jeśli skrzywdzenia dziecka dokona osoba związana ze zborem, ale poza jej budynkami kultowymi.

--------------------------------

3.  Głosicielowi nie przeszkadza siedzenie na zebraniu obok pedofila, ale bardzo przeszkadza mu  spotkany na ulicy znajomy odstępca, …

3a.  … od którego ucieka, lub chociażby odwraca wzrok, albo przynajmniej udaje, że go nie widzi.

-------------------

4.  Co odpowiedzieć na pytanie stroskanego głosiciela, „dokąd pójdziemy po opuszczeniu organizacji?”

4a.  Należy odpowiedzieć, iż to pytanie jest nieodpowiednie do sytuacji. Powinniśmy raczej  się pytać: „jeśli  w organizacji nie ma prawdy, to po co tam dalej przebywać?”

 ----------------------

5.  Jak odejdziesz z organizacji, to masz wrażenie, że ci się życie bardzo skróciło, bowiem zamiast życia wiecznego masz teraz  perspektywę dożycia tylko w porywach raptem do osiemdziesięciu paru lat.  Ale wciąż jest jeszcze co robić nawet do tych marnych osiemdziesięciu kilku lat!

5a.  Ciągle możesz coś robić dla siebie, dla dzieci i rodziny, dla swojej i ich przyjemności i obopólnego dobra, także dla społeczeństwa. Świat nie kończy się na Strażnicy!

----------------

6.  Pewien młody głosiciel ucieszył się po przeczytaniu w Strażnicy, że nie wolno podejmować studiów na uczelniach, bo tam jest wielka rozpusta – na porządku dziennym zabawy, seks, narkotyki, alkohol i papierosy.

6a.  Postanowił z tego skorzystać, poszedł na studia i się bardzo rozczarował, gdyż stwierdził, iż studenci naprawdę chcieli się uczyć i nie w głowie im były tego rodzaju uciechy. Spostrzegł, iż autorzy Strażnicy kłamią, a teraz  już jako ‘odstępca’ rozważa, czy nie pozwać rozsiewających te plotki  przed sąd.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty, 2022, 18:17 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Estera

   Na prośbę  ... NNN ...
   Wywiad z Krzysztofem prowadzącym Teoretyczną Szkołę Służby Beznadziejnej.
      https://www.youtube.com/watch?v=xe8iaIkuhqo
    :-* :-* :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NNN


229.    Sekta destrukcyjna (szkodliwa) to najprostsza forma wykorzystywania ludzi.

229a.  Sekty szkodliwe krzywdzą i nie dają się łatwo złapać.

----------------------

230.    Istotą sekty destrukcyjnej (szkodliwej) jest podział jej wyznawców na dwa kręgi: wykorzystujących i wykorzystywanych.

230a.  Sekta destrukcyjna to wspólnota czyniąca krzywdę jednostce.

----------------------

231.    Im bardziej absurdalna jest ideologia podawana do wierzenia w sekcie, tym grono osób w nią wierzące jest mniejsze.

231a.  W przypadku uwierzenia w ideologiczne bzdury uzależnienie osób od tych bzdur jest jednak większe.

------------------------

232.    Im bzdury sekty są bliższe zdrowego rozsądku, tym większa liczba osób w nie uwierzy.

232a.  Uwierzenie w mniejsze bzdury skutkuje jednak słabszym uzależnieniem od nich.

-----------------------



« Ostatnia zmiana: 17 Luty, 2022, 17:29 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN


233.    Racja jest tam, gdzie jest prawda.

233a.  Drodzy Starsi zborowi! Jedna prawda jest lepsza niż dwóch świadków.

-------------------

234.    Ingerencja osób z zewnątrz rodziny, mająca na celu wywołanie w niej podziałów, to zawsze jest jej rozbijanie.

234a.  Głosicielu! Ciało Kierownicze, w które wierzysz, nie chce abyś znał prawdę o ich ideologicznych przekrętach, dlatego nie pozwala ci rozmawiać z twoimi członkami rodziny, którzy już to wiedzą.

--------------------

235.    Ci co wywołują podziały w rodzinach, nie chcą podziałów w organizacji!

235a.  Ci co rozbijają cudze rodziny, poświęcają je na"ołtarzu" organizacji. O ich rodzinach, głosiciele nic nie wiedzą. Natomiast o rodzinach głosicieli, oni wiedzą wszystko!

---------------------

236.    Głosicielu! Jeśli Ciało Kierownicze jest omylne i nie natchnione, to może wprowadzać w błąd (Str. luty 2017).

236a.  Nie ma powodów, by ślepo ufać Ciału Kierowniczemu; nie musimy się z nimi zgadzać, bo mogą być niewiarygodni!

---------------------

237.   1 Koryntian 15:33: "Nie dajcie się wprowadzać w błąd. Złe towarzystwo (Towarzystwo Strażnica), psuje pożyteczne zwyczaje".

237a.  Dlaczego w listach do zborów biuro oddziału w Nadarzynie zawsze używa zwrotu "Drodzy Bracia", a jak list dotyczy dawania kasy, to piszą: "Drodzy Bracia. Drogie siostry"? Bo tylko to drugie zaklęcie otwiera domowe sejfy u głosicieli. Na co dzień siostry są przezroczyste, do czasu, gdy potrzebna jest kasa, trzeba posprzątać, coś ugotować czy upiec.
« Ostatnia zmiana: 20 Luty, 2022, 19:53 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline NNN


238.    Książka "Paście trzodę Bożą"  to swego rodzaju Kodeks Postępowania Karnego dla głosicieli.

238a.  Chrystus przyrównał wierzących do owiec, a zbór do owczarni, a nie do trzody ... chlewnej, czyli do świń, jak to zrobiło Ciało Kierownicze Świadków Jehowy.

------------------

239.    Prawda nie boi się konfrontacji. Tylko słaba argumentacja i nauka oparta na kruchych podstawach obawia się tego.

239a.  Słaba argumentacja i jej kruche podstawy nie mają żadnego uzasadnienia i należy ich bronić przed ludźmi, którzy chcą je poddać próbie.

------------------

240.    Co takiego mają "odstępcy", czego nie ma Ciało Kierownicze?  - Argumenty! Tylko tyle i aż tyle. Argumenty to podstawa.

240a.  "Kryzys sumienia" Raya Franza - książka, która wstrząsnęła ciałem rządzącym świadkami Jehowy.

------------------

241.    Dzisiejsze "prawdy" świadków Jehowy odrzucą w przyszłości nie "odstępcy", a członkowie Ciała Kierowniczego. Staną się "starym, nieaktualnym światłem" Jehowy i wylądują jako nic nie warte na śmietniku historii. W taki sposób ich słowo i Słowo Jehowy stają się bezwartościowe.

241a.  Ciało Kierownicze co trochę zmienia wykładnię Biblii, dokonując w ten sposób jej fałszerstwa.

------------------

242.    Będąc w społeczności, która co trochę zmienia swoje zapatrywania, wiedz, że nie poznałeś prawdy, ale stale jesteś oszukiwany.

242a.  Czym się różni "odstępca" od Świadka Jehowy? "Odstępca" zna prawdziwe oblicze organizacji i jej liderów z ciała kierowniczego. Świadek Jehowy zna tylko to, co oni sami mówią i piszą o sobie. Dlatego zabraniają kontaktów na styku "odstępca"- świadek Jehowy.

------------------

243.    Głosicielu! "Nowe światło" ciała kierowniczego  jest ucieczką przed starym kłamstwem!

243a.  Czym jest "nowe światło'? Jest zastępowaniem starych kłamstw nowym kłamstwem!
« Ostatnia zmiana: 22 Luty, 2022, 14:35 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.