Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy to możliwe że już nie będzie zebrań na salach królestwa ?  (Przeczytany 3524 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 259
  • Polubień: 2156
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Czy to możliwe że już nie będzie zebrań na salach królestwa ?
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Lipiec, 2021, 22:37 »
Sebastian, chciałem powiązać sposób w jaki Daniel otrzymywał objawienia ze sposobem w jaki dziś ŚJ otrzymują pokarm duchowy....
Ale natknąłem się na Dan 12:12. : „Szczęśliwy ten, kto cierpliwie czeka i dotrwa do końca 1335 dni!
Nigdy wcześniej nie zwróciłem uwagi na tę liczbę,
Postanowiłem zobaczyć jak JW to tłumaczy .
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1993802?q=daniela+12%3A12&p=par
Przy okazji poznałem znaczenie innych liczb:
              PROROCZE OKRESY Z KSIĘGI DANIELA
                    1260 dni: od grudnia 1914 do czerwca 1918
                    1290 dni: od stycznia 1919 do września 1922
                    1335 dni: od września 1922 do maja 1926


I na dziś mi wystarczy


Offline Sebastian

Odp: Czy to możliwe że już nie będzie zebrań na salach królestwa ?
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Lipiec, 2021, 23:40 »
proponuję małą zabawę... wymyślmy dla Ciała Kierowniczego "biblijne uzasadnienie" dla powołania e-religii, która nie ma stacjonarnych miejsc zebrań...
zaczynamy

przeobrażenie świadków Jehowy w e-religię pod nazwą "świadkowie Jezusa i Jahwe" ma (jak niżej wykażemy) mocne odstawy biblijne

dzisiaj część pierwsza

1) już patriarcha Abraham opuścił murowany dom w Ur chaldejskim, aby zamieszkać pod namiotami, a zatem "rozsądny wydaje się wniosek", że duchowe potomstwo Abrahama nie potrzebuje murowanych świątyń ani murowanych budynków zebrań i może je "opuścić" (jak Abraham), czytaj: może je sprzedać za $ które powędrują do USA

2) w starożytnym Izraelu długi czas Arka Przymierza NIE stacjonowała w budynku, ale pod namiotem (okres sędziów) więc "rozsądny wydaje się wniosek", że NIE potrzeba nam budynków do wielbienia Boga Jahwe

3) Jezus na Górze Tabor dokonał oglądanej przez kilku apostołów pierwszej transmisji telewizyjnej w której wystąpili Jezus i Mojżesz i Eliasz, a wiec "rozsądny wydaje się wniosek", że naśladowcy Jezusa potrzebują wybudować teokratyczny Holiłud aby naśladować Jezusa w spełnianiu woli Jego Ojca

4) Kolejna opisana w Biblii transmisja telewizyjna to opis wniebowstąpienia Jezusa na oczach pięciuset widzów; wersety te są podstawą biblijną do wybudowania sieci teokratycznych kin każde mieszczących pięćset widzów
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline PoProstuJa

Odp: Czy to możliwe że już nie będzie zebrań na salach królestwa ?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Sierpień, 2021, 11:24 »
Sebastian, chciałem powiązać sposób w jaki Daniel otrzymywał objawienia ze sposobem w jaki dziś ŚJ otrzymują pokarm duchowy....
Ale natknąłem się na Dan 12:12. : „Szczęśliwy ten, kto cierpliwie czeka i dotrwa do końca 1335 dni!
Nigdy wcześniej nie zwróciłem uwagi na tę liczbę,
Postanowiłem zobaczyć jak JW to tłumaczy .
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1993802?q=daniela+12%3A12&p=par
Przy okazji poznałem znaczenie innych liczb:
              PROROCZE OKRESY Z KSIĘGI DANIELA
                    1260 dni: od grudnia 1914 do czerwca 1918
                    1290 dni: od stycznia 1919 do września 1922
                    1335 dni: od września 1922 do maja 1926


I na dziś mi wystarczy

Piękny artykuł. Na razie przeczytałam pobieżnie, ale w oczy rzucił mi się taki smaczek z 20 akapitu:
"Rok 1925 już niemal upłynął, a koniec jeszcze nie nadszedł! Od lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia Badacze Pisma Świętego pełnili służbę z myślą o konkretnej dacie — najpierw o roku 1914, a potem o 1925. Teraz zrozumieli, że muszą trwać w służbie tak długo, jak długo będzie sobie tego życzył Jehowa."

A co do e-religii... Na dwoje babka wróżyła, bo każde rozwiązanie ma plusy i minusy.

E-zebrania zatrzymają w organizacji obecnych członków (głównie tych starszych wiekiem), ale nie przyciągną nowych! To co było siłą Świadków, to ich zebrania i zgromadzenia, na których czuło się atmosferę miłości i jedności. To przyciągało zainteresowanych jak lep muchy... Mnie to przyciągnęło! Wahałam się czy brać chrzest, ale urzekła mnie miłość panująca wśród braci, którą (w moim odczuciu) widziałam na zgromadzeniu. Do tego perfekcyjny wygląd sali, przyjazne, zadbane otoczenie.
I jak teraz taką atmosferę odtworzyć na spotkaniu przez komputer?! No nie da się niestety!

No więc staruszki zostaną, młodzi nie przyjdą...

Jeśli chodzi o dalsze losy religii ŚJ i ich sal, to wiele zależy od tego jakie plany ma CK...

 Myślę, że oni chcą sobie zapewnić godną emeryturę w luksusie. Więc interesuje ich jeszcze może najbliższe 20 lat (jeśli aż tyle jeszcze pożyją). Mogliby już teraz wszystko sprzedać i uciec z kasą w walizkach, ale może nie chcą się ukrywać i wolą legalnie ją wyłudzać "metodą na Jehowę"?
Niestety to wyłudzanie utrudniają media donoszące o kolejnych skandalach u ŚJ... Muszą więc robić wszystko, aby ograniczać kontakt ŚJ z odstępcami do zera! Czyli spodziewam się dalszego zaostrzania polityki ostracyzmu wobec odłączonych (i wykluczonych).

No zobaczymy jak to się dalej potoczy... Ludzie w zborze zwykle mają w nosie jakieś zasady i nauki, dopóki nie dotknie ich to osobiście. Moim zdaniem nie da się już bardziej dokręcić śruby Świadkom... a to dokręcanie dobitnie widać na wykładach z kongresu - jeszcze więcej głoś, rzuć pracę i jedź na budowę oraz na teren z większymi potrzebami; nie słuchaj żadnych informacji które mogą być odstępcze (nawet jak ci to pokaże koleżanka z pracy, która jest "światusem"). Jeszcze jak zaczną sprzedawać sale, to ludzie mogą zacząć się coraz bardziej buntować... i albo się przebudzą albo niestety wpadną w depresję i zaczną popelniać samobójstwa (co niestety już ma miejsce na coraz większą skalę!)

CK wie, że rządy dobiorą im się do tyłków (oczywiście za "niewinność"  ;D , a nie za ukrywanie przypadków pedofilii czy wyłudzanie pieniędzy od państwa pod przykrywką zarejestrowania swojej religii jako organizacji charytatywnej itp.). Dlatego motyw komandosów z karabinami i więzienia jest coraz bardziej prawdopodobny... a zwłaszcza w krajach typu Rosja, gdzie już to się dzieje.
Cierpią szaraczki zborowe, które są tam prześladowane, a CK płacze nad ich losem ocierając oczy chusteczką w swoich apartamentach w Warwick!

P.S. W takim kraju jak Rosja sprzedaż wszystkich sal ma duży sens - wtedy cała kasa ze sprzedaży idzie do USA, a Putin nie ma czego zagarnąć!


Offline Sebastian

Odp: Czy to możliwe że już nie będzie zebrań na salach królestwa ?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Sierpień, 2021, 16:33 »
P.S. W takim kraju jak Rosja sprzedaż wszystkich sal ma duży sens - wtedy cała kasa ze sprzedaży idzie do USA, a Putin nie ma czego zagarnąć!
ale przecież Putin ich uprzedził, gdyż oficjalnie cały majątek zajęło państwo i to już 4 lata temu. Rozwiązano 395 regionalnych osób prawnych i zajęto cały majątek każdej z tychże instytucji.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline PoProstuJa

Odp: Czy to możliwe że już nie będzie zebrań na salach królestwa ?
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Sierpień, 2021, 00:33 »
ale przecież Putin ich uprzedził, gdyż oficjalnie cały majątek zajęło państwo i to już 4 lata temu. Rozwiązano 395 regionalnych osób prawnych i zajęto cały majątek każdej z tychże instytucji.

No właśnie...w Rosji ich uprzedził!
Może oni nauczeni tym przykładem teraz dmuchają na zimne i z obawy przed zajęciem ich sal w innych państwach postanowili je masowo sprzedawać?!

Swoją drogą ciekawe gdzie odbywają się zebrania w Rosji skoro sale zagarnięte. Przez zooma czy w piwnicach braci? Pewnie są jakieś doniesienia w tej sprawie...


Offline janeczek

Odp: Czy to możliwe że już nie będzie zebrań na salach królestwa ?
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Sierpień, 2021, 10:42 »
Wrócili do tego co było za ZSRR nie minęło tak dużo czasu, ja pamiętam atmosferę zebrań u cioci wujka po domach tego nie da się PoProstuJa porównać do sal królestwa, gdybym miał dać przykład jesteśmy w światkowej atmosferze jak wizyta prywatna u lekarza i w przychodni lekarz ten sam choroba ta sama tylko atmosfera czas wizyty inny, dla zwykłych głosicieli tych starszych wiekiem dzieci sióstr nastąpiła poprawa znikł orgowski dryl chamska atmosfera głoszenia, duchowni starsi też zyskali już nie muszą słuchać w 100% rozkazów CK mogą być ludzimi nie pamiętam sług zboru ale było inaczej pamiętam starszych z czasów zakazu, to nie tak że zło jest wrodzone to otoczenie nas w większości takimi czyni ja tak się zachowuje jak muszę gdybym nie musiał kłamać lawirować nie robił bym tego, nie ma co żałować żę wierchuszka siedzi w kiciu i nadgorliwcy dla zwykłych braci w Rosji nastąpiła poprawa życia zborowego jest lepiej, nigdy moja rodzina nie była by w współczesnym orgu poziom Q jest straszny współcześnie po wizycie po 2000 amerykanów zgnoili światków w Polsce, wywołali całe zło naszego charakteru narodowego kapuś donosiciel życzenie bliźniemu zła pytam po co, wszyscy wiemy że nie ma narodów idealnych jak i społeczeństw, ale wywoływanie sztucznie tego zabija nas wszystkich dręczy cierpią najsłabsi silni stają się tacy jak ja       
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Sebastian

Odp: Czy to możliwe że już nie będzie zebrań na salach królestwa ?
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Sierpień, 2021, 16:02 »
No właśnie...w Rosji ich uprzedził!
Może oni nauczeni tym przykładem teraz dmuchają na zimne i z obawy przed zajęciem ich sal w innych państwach postanowili je masowo sprzedawać?!
problem w tym, że takie "dmuchanie" absolutnie nic nie daje... :) bo jeśli chodzi o nieruchomości, to każda władza państwowa i tak zrobi to, na co ma ochotę...

Kiedyś Lenin ogłosił że wszystkie nieruchomości stają się "własnością narodu", a później różne państwa świata robiły podobnie (albo całościowo albo wyrywkowo).

Praktycznie każde państwo świata ma zapis w konstytucji, że jak władza się uprze, to dowolną nieruchomość zajmie i np. polska konstytucja dodaje "dla żartu", że _tylko_ "za słusznym odszkodowaniem", ale o tym co jest słuszne a co niesłuszne decyduje sąd, a sędziego powołuje państwo i ustawy zwykłe także zmienia państwo, nawet "z wtorku na środę".

W tej sytuacji wysprzedawanie własności nieruchomości niewiele daje, bo państwo i tak każdą transakcję może unieważnić a nieruchomość zająć.

Ale nie wykluczam, że Ciało Kierownicze ma jakieś _złudzenia_ o "dmuchaniu na zimne"...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)