Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Religia i biznes! Główna strona jw.org  (Przeczytany 2141 razy)

Offline dawalkowiak

Religia i biznes! Główna strona jw.org
« dnia: 01 Maj, 2021, 10:05 »
jw.org

link do artykułu: https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/wiara-w-boga/czy-religia-to-biznes/

Nie wiem czy się śmiać czy płakać  ;) Czy można osiągnąć jeszcze wyższy szczyt hipokryzji?
Na koniec artykułu ramka: "Świadkowie Jehowy nie łączą religii z biznesem" - oczy bolą od samego czytania ???

Przecież na zebrankach nigdy nie wywiera się presji, że trzeba płacić. Ciągłe rezolucje i przypomnienia o zbieraniu na coś kasy. Na zgromadzeniach presja finansowa z mównicy typu: "Do tej pory z datków wpłynęło 3000zł więc mamy niedobór 15000zł"  >:( >:(

Swoją drogą... nie wiedziałem, że Świadkowie są tak "krystalicznie czyści" pod tym względem...  ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2021, 10:14 wysłana przez dawalkowiak »
Bo dobrze jest wiedzieć, ale nie dobrze jest wiedzieć, że się wie...


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Religia i biznes! Główna strona jw.org
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maj, 2021, 11:23 »
Swoją drogą... nie wiedziałem, że Świadkowie są tak "krystalicznie czyści" pod tym względem...  ;D ;D ;D

To chyba słabo śledzisz publikacje, bo gdyby tak było już dawno wiedziałbyś, że są krystalicznie czyści pod każdym względem  ^-^


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Religia i biznes! Główna strona jw.org
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Maj, 2021, 13:18 »
Przecież już nawet po otwarciu linku widać zdjęcie ręki z drogim zegarkiem i garniturem, która równie dobrze mogła by być ręką kogoś z CK.


Offline Sebastian

Odp: Religia i biznes! Główna strona jw.org
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Maj, 2021, 13:30 »
ten artykuł brzmi jak wotum nieufności wobec warwickiego ciała kierowniczego
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline janeczek

Odp: Religia i biznes! Główna strona jw.org
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj, 2021, 17:39 »
No wyjątkowo bezczelny szczególnie do tych co im sale posprzedawali budowane żeby na starości były blisko, mam na myśli że były składki na działkę w drogiej lokalizacji osobiści znam 2 przypadki, nawet zoom nie przekonał wszystkich obrażonych nie mogłem uwierzyć że na pamiątce 2021 nie było paru nazwisk zadra z przed 4 lat, możliwe że osoby to piszące nie moją pełnej wiedzy czym obecnie jest org tak samo było z pedofilią na przełomie 1999 2000 były podobne agitki, po Lette drącym ryja kasy kasy to mocna przeginka
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline dawalkowiak

Odp: Religia i biznes! Główna strona jw.org
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj, 2021, 17:48 »
To chyba słabo śledzisz publikacje, bo gdyby tak było już dawno wiedziałbyś, że są krystalicznie czyści pod każdym względem  ^-^

To fakt. Nie jestem ostatnio na bieżąco  ;)

To że na zebraniach gadają ciągle o kasie to jakoś jeszcze da się znieść, ale zwróciłem uwagę na to, bo to już bezczelność wielce się chwalić, że oni w ogóle nie robią biznesu na owieczkach.
A sprawa sal o których pisze janeczek, tylko to potwierdza!
Bo dobrze jest wiedzieć, ale nie dobrze jest wiedzieć, że się wie...


Marzena

  • Gość
Odp: Religia i biznes! Główna strona jw.org
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj, 2021, 18:54 »
Mdłości mnie dopadły wchodząć w tego linka, tak dawno nie czytałam orgowskiego biadolenia..  czy tylko my widzimy tą obłudę..?


Offline Szear-Jaszub

Odp: Religia i biznes! Główna strona jw.org
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj, 2021, 21:05 »
Czy można osiągnąć jeszcze wyższy szczyt hipokryzji?

Dokładnie takie samo pytanie dzisiaj sobie zadawałem
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


Offline dawalkowiak

Odp: Religia i biznes! Główna strona jw.org
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Maj, 2021, 00:06 »
Inny artykuł w tym temacie... https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/wp20130701/religia-a-pieniądze/
(Nie mogę uwierzyć w to, że sam głosiłem z tym czasopismem  :o)
Poniżej tekst: "A CO POWIEDZIEĆ O ŚWIADKACH JEHOWY?
Świadkowie Jehowy zazwyczaj spotykają się w skromnych budynkach nazywanych Salami Królestwa. Jak pokrywają konieczne wydatki? Nigdy nie podsuwają nikomu tacy ani też nie nagabują o pieniądze listownie. Każdy, kto ceni duchowe pouczenia, może dyskretnie wrzucić datek do skrzynki w Sali Królestwa"
Rzeczywiście dotrzymali słowa z 2013 roku i nigdy nie przyszedł list do zboru z prośbą o kasę  ???
Bo dobrze jest wiedzieć, ale nie dobrze jest wiedzieć, że się wie...


Offline Siedemtwarzy

Odp: Religia i biznes! Główna strona jw.org
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Maj, 2021, 10:02 »
Wszystko to prawda, oczywiście, zależy z której strony się patrzy. Jeśli jesteś w orgu, zabetonowany, to faktycznie, wszystko jest cacy. Tacy nie ma, prośby o pieniądze, to tylko środki potrzebne do utrzymania organizacji.
Przecież sam tak mówiłem. Dopiero jak zaczęłam odpływać, zauważyłem, że te prośby to co zebranie. Środki zborowe zostały całkowicie zagrabione przez centralę, a rezolucja o tym, że nie trzeba robić już żadnych innych rezolucji co do finansów, była zwieńczeniem.
Tak, JW to biznes. Biznes, o tyle dziwny, że poza wąska grupą nikt nie korzysta. Tylko ci najwyżej mają profity, reszta na nich zwyczajnie łoży. Ośmiornica w czystej postaci.


Offline Estera

Odp: Religia i biznes! Główna strona jw.org
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Maj, 2021, 10:36 »
Czy można osiągnąć jeszcze wyższy szczyt hipokryzji?
   Najgorsze, to jest chyba to, że będąc tam w środku tego się nie widzi  :'( :'(
   Nie widzi się tego, że zamiast ... kościelnej tacy ... jest inny rodzaj tacy, sprytniejszy, świetnie ukryty w rezolucjach.
   Który skutecznie drenuje pieniądze z kieszeni tych pozostałych milionów, podległych świadków Jehowy.
   Tylko po to, żeby jakaś bardzo mała grupa ludzi i ich bliscy, żyła lekko i luksusowo.

   
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Religia i biznes! Główna strona jw.org
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Maj, 2021, 11:39 »
Najlepsze w tym artykule są te ich konkretne przykłady: "jak ujawniło śledztwo, pewien biskup katolicki...", "w jednym z krajów afrykańskich, pewien kaznodzieja". Widać że trzęsą dupami żeby przypadkiem pozwu o zniesławienie nie było. Musieliby coś wtedy wysupłać na procesy i odszkodowania a przecież pieniądze wyłudzane od wiernych mają inne przeznaczenie.
nihilista


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Religia i biznes! Główna strona jw.org
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Maj, 2021, 14:00 »
Najlepsze w tym artykule są te ich konkretne przykłady: "jak ujawniło śledztwo, pewien biskup katolicki...", "w jednym z krajów afrykańskich, pewien kaznodzieja". Widać że trzęsą dupami żeby przypadkiem pozwu o zniesławienie nie było.

Przecież oni zawsze w podobnym tonie pisali, nic nowego.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Religia i biznes! Główna strona jw.org
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Maj, 2021, 15:37 »
"Dla Boga związek religii z biznesem jest nie do przyjęcia. "

Takie stwierdzenie to mocne nadużycie.
Po pierwsze nie znajdziemy w Biblii takiego stwierdzenia wprost.

Po drugie, co oznacza słowo biznes?
Za Wikipedią:
 Biznes (ang. business) – anglicyzm, który oznacza działalność gospodarczą.

Etymologicznie słowo business wywodzi się z „busy” – zajęty, aktywny. W wymiarze społecznym bycie „zajętym” człowiekiem biznesu może oznaczać zaangażowanie w organizację procesu wytwarzania dóbr lub usług w celach komercyjnych. 

koniec cytatu.

Najszerzej rozumując  moglibyśmy przyjąć, że zakup jakiejkolwiek usługi przez wyznanie religijne od kogoś prowadzącego działalność religijną jest takim przypadkiem związku religii i biznesu.

Ale zawęźmy trochę nasze postrzeganie do prowadzenia zarejestrowanej działalności gospodarczej
Jeśli coś ma NIP i REGON to chyba jest działalnością gospodarczą?
NIP:534-18-36-021
REGON:012585020
https://www.firma.egospodarka.pl/raporty-o-firmach/firma,13967667,swiadkowie-jehowy-w-polsce.html


Offline Technolog

Odp: Religia i biznes! Główna strona jw.org
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Maj, 2021, 17:49 »
Ale zawęźmy trochę nasze postrzeganie do prowadzenia zarejestrowanej działalności gospodarczej
Jeśli coś ma NIP i REGON to chyba jest działalnością gospodarczą?
NIP:534-18-36-021
REGON:012585020
https://www.firma.egospodarka.pl/raporty-o-firmach/firma,13967667,swiadkowie-jehowy-w-polsce.html
Jak coś ma NIP i REGON to nie musi być to od razu DG.
Potrzebujesz tego, żeby móc poruszać się w ramach innych przepisów np nieruchomości, ubezpieczenia budynków, samochodów itp. Albo chociaż, żeby nie przechowywać składek wiernych w gotówce potrzebujesz konto w banku.