Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Australia: Świadkowie Jehowy dołączą do programu zadośćuczynienia ofiarom  (Przeczytany 3710 razy)

Offline klenczon

cyt: Władze wzywają Świadków Jehowy do skontaktowania się z nimi, aby przekonać się do decyzji grupy religijnej o przystąpieniu do krajowego systemu zadośćuczynienia ofiarom wykorzystywania seksualnego dzieci.

„Świadkowie Jehowy uważają, że przed Bogiem mają obowiązek szanować władze i współpracować z nimi”.

więcej można przeczytać : https://thenewdaily.com.au/news/2021/03/03/jehovahs-witnesses-redress-scheme/
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline Blue

Więc grożba płacenia podatków zmiękczyła Ciało Kierownicze. Tylko się cieszyć :)


Offline klenczon

Więc grożba płacenia podatków zmiękczyła Ciało Kierownicze. Tylko się cieszyć :)
to jedno, dodatkowo zależy im na przetrwaniu.
Bez kasy (dotacji itp.) ten "kolos" by już teraz upadł.
Brak zebrań i datków dotkliwie teraz odczuwają. Wyciągnęli wnioski  ;) 
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline gerontas

Biznes to rachunek zysków i strat. Widocznie w korporacji Świadków Jehowy obliczyli, że utrata ulg podatkowych w Australii będzie bardziej dotkliwa niż przystąpienie do programu rekompensat ofiarom pedofilii. Jednocześnie tym ruchem przyznali, że problem molestowania seksualnego w organizacji kierowanej duchem świętym istnieje a odstępcy mieli rację.


Offline Technolog

Cytuj
"The organisation says it will sign up because of new rules introduced by the federal government, which mean it would lose its charity status - and subsequent tax exemptions - for continuing to hold out."
Tego nie rozumiem, dzwine to zdanie.

Edytowany:
A dobra. Już rozumiem :)


Offline Ruben

Czyli będą twierdzić że wszystkie Charity musiały dołączyć, ale nie z powodu że mają problem z ukrywaniem pedofilii.... skąd ja to znam?

Znowu półprawdy i wykręcanie się sianem....


Offline paragraf4N wg.CK

Jestem ciekawy czy kiedykolwiek na oficjalnej stronie JW.org lub w literaturze się o tej sprawie choćby "zająkną"
Temat prześladowań w Rosji nieustannie wałkowany.Jest się czym pochwalić i wzbudzić współczucie dla JW a wrogość dla szatańskiego świata.
A tu taki obciach ! -JW na jednej ławce z KK.


Offline Estera

cyt: Władze wzywają Świadków Jehowy do skontaktowania się z nimi, aby przekonać się do decyzji grupy religijnej
o przystąpieniu do krajowego systemu zadośćuczynienia ofiarom wykorzystywania seksualnego dzieci.
„Świadkowie Jehowy uważają, że przed Bogiem mają obowiązek szanować władze i współpracować z nimi”.
więcej można przeczytać : https://thenewdaily.com.au/news/2021/03/03/jehovahs-witnesses-redress-scheme/
   Oczywiście, rzeczywisty powód przystąpienia do tegoż programu jest i będzie skrupulatnie ukryty.
   Osoby wierne, zabetonowane w tej organizacji, łykną każde, nawet bezsensowne wytłumaczenie.
   Ale to my przebudzeni z tej doktryny korporacyjnej i myślący rozumiemy, dla nich to będzie jak najbardziej logiczna argumentacja.
   I znajdzie się jakieś "trafne" wytłumaczenie, żeby zakląć pedofilską rzeczywistość w tej świętej bożej.
   Już w rozmowach słyszałam tłumaczenia, że w starożytnym Izraelu, nie takie rzeczy się działy  :'( :'(

   Od lat przecież mają wbijane, że należy być posłusznym władzom zwierzchnim i nie będą tego komentować.
   Ani głębiej wnikać, że głównie chodzi o to, że bez przystąpienia do tegoż programu, organizacja straciłaby wszelkie dotacje państwowe.
   A to dla nich bardzo duży przede wszystkim cios finansowy.
   Jak widać z cytowanej wypowiedzi, doskonale meandrują pomiędzy tym co jest im wygodne, a co niewygodne.
   I również doskonale wiedzą w jaki sposób meandrować w nakazach państwowych i różnych przepisach.
   Prawnicy strażnicowej korporacji znów podjęli doskonałą, przemyślaną na różne strony decyzję finansową.
   Z ekonomicznego punktu widzenia, znów uszyli świetny majstersztyk, garniturek w nowej odsłonie na miarę strażnicy
   A przed zmanipulowanymi "owcami" to się nawet głębiej tłumaczyć nie będą, znając ich mentalność.

   Zwykły, szeregowy śj w ogóle się w tym wszystkim nie połapie, jak nie przyjmie do swojej wiadomości pewnych faktów.
   A w tym przypadku chodziłoby o zaakceptowanie wszystkich wytycznych Królewskiej Komisji Australijskiej w sprawie pedofilii w tej organizacji.
   A więc tego, że przynajmniej w 1006 przypadkach na przestrzeni lat doszło do aktów pedofilskich w tej religii świetnie zatuszowanych.
   A wśród dopuszczających się tych ohydnych czynów byli świadkowie Jehowy na różnych szczeblach kariery w tej sekcie.
   Zaczynając od szeregowych świadków, poprzez starszych, pionierów a kończąc na nadzorcach podróżujących  :'( :'( :'(
   O czym się oficjalnie nawet nie mówi, nie wspomina, nie mówiąc o tym, żeby ofiary rodzin były przepraszane.
   Smutne to jest i tragiczne.   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


DeepPinkTool

  • Gość
A ja uważam, że nie ma za co ganić CK, jeśli ŚJ przystępują do tego programu z pobudek finansowych. Powiem więcej należą im się brawa, bo to, że zyskają tym krokiem przychylność Pana w Niebie, to akurat jest w Biblii napisane:

"Pan pochwalił nieuczciwego rządcę, że roztropnie postąpił. Bo synowie tego świata roztropniejsi są w stosunkach z ludźmi podobnymi sobie niż synowie światłości. Ja też wam powiadam: Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy [wszystko] się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków. Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Jeśli więc w zarządzie niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, prawdziwe dobro kto wam powierzy? Jeśli w zarządzie cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, kto wam da wasze?' [Łk.6:8-12]

Skoro są dla swoich wiernych organizacją Bożą to dla pieniędzy muszą zrobić wszystko, nawet gdyby musieli kłamać.
Oto słowo Boże.  >:D


Offline klenczon

Więc teraz będzie tak:
    prawo wymaga od ludzi głosowania -  ŚJ mogą teraz głosować
    prawo zabrania głoszenia -  ŚJ będą posłuszni i przestaną
 ;D
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline janeczek

Żebyś wiedział klenczon ja po 2000 mało nie spadłem z krzesła jak w tvn24 pokazali jak śJ głosują w Grecji już byłem po organizacji od 96 odpływałem z kłopotami ale już poza, a tu taki numer i do literatury znalazłem teraz jak przy okazji byłem w Belgi to tam bywają dumni że głosują, drogami korporacji nie podążysz po co oni trzymają takie coś jak ja to nie pojmę mają straty i nigdy zysku ale mogą to trzymają, dla mnie najbardziej obłąkana polityka korpo to flagi na salach toż bardziej politycznym powiązanym z krajem być się nie da, a dla kasy wieszają
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline klenczon

Świadkowie Jehowy przystępują do krajowego systemu dochodzenia roszczeń,
 ale prawnicy pozostają zaniepokojeni
Link do artykułu z dziś: https://thenewdaily.com.au/news/2021/03/04/jehovahs-witnesses-join-redress/

Tłumacz google: Prawniczka Maurice'a Blackburn, Michelle James, z zadowoleniem przyjęła ten ruch, ale nadal jest zaniepokojona zachowaniem grupy religijnej.

„To bardzo rozczarowujące, że groźba kar finansowych, takich jak pozbawienie statusu organizacji charytatywnej, zmusiła Świadków Jehowy do właściwego postępowania przez osoby, które przeżyły nadużycia” - powiedziała pani James.

„Z naszego doświadczenia wynika, że ​​Świadkowie Jehowy nadal należą do najgorszych, jeśli chodzi o opóźnianie roszczeń i zatrzymywanie odpowiednich dokumentów.

„Brak zgody na zadośćuczynienie jest kolejnym przykładem twardej taktyki, jaką stosują w obronie roszczeń ocalałych, co jest sprzeczne z zaleceniami komisji królewskiej”.
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline Sebastian

Skoro są dla swoich wiernych organizacją Bożą to dla pieniędzy muszą zrobić wszystko, nawet gdyby musieli kłamać.
Oto słowo Boże.  >:D
święte słowa, DPT

założę się z każdym z was w ciemno o milion dolców w gotówce, że Ciało Kierownicze nie tylko będzie ściśle wzorować się na opisanym w Biblii przewrotnym zarządcy, ale "dokona dzieł jeszcze większych niż on" :) albowiem napisano w Ewangelii wg Sebastiana:

zaprawdę, zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam: niewolnik z Warwick nie zadowoli się wytargowaniem 20% redukcji długów dotyczących pszenicy ani nawet 50% redukcji długów dotyczących oleju albowiem niewolnik z Warwick jest bardziej przewrotny od przewrotnego zarządcy opisanego przez ewangelistę Łukasza.

zaprawdę, zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam, jeśli do niewolnika z Warwick zgłosi sie osoba poszkodowana i zażąda odszkodowania o wartości równej 439 tirom pełnym butelek oliwy, to niewolnik z Warwick odpowie poszkodowanemu: "przyjmij, bracie, 'w prezencie', _jedną_ butelkę _jednolitrową_ oliwy, albowiem kosztuje ona w Biedronce dokładnie 439 groszy!"

ale nie traćcie nadziei... albowiem zaprawdę powiadam Wam, że wieść o tym dotrze do Krainy Kangurów, a władca owej krainy wq... się na Niewolnika niesamowicie i za karę ODBIERZE owemu Niewolnikowi status organizacji charytatywnej

i usłyszałem głos z samych niebios mówiący:

napisz to, gdyż słowa te są wierne i prawdziwe i wypełnią się niezawodnie, a Niewolnik z Warwick pośliźnie się na swoich krętactwach jak samochód ślizga się na drodze na której rozlano 'podarowaną' przez owego Niewolnika butelkę oliwy z Biedronki.

Amen!
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec, 2021, 01:15 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
...
i usłyszałem głos z samych niebios mówiący:

napisz to, gdyż słowa te są wierne i prawdziwe i wypełnią się niezawodnie, a Niewolnik z Warwick pośliźnie się na swoich krętactwach jak samochód ślizga się na drodze na której rozlano 'podarowaną' przez owego Niewolnika butelkę oliwy z Biedronki.

Amen!

Sebastianie, wydaje mi się, że cytujesz z jakiegoś mocno uwspółcześnionego przekładu.
Biedronka jest stworzeniem nieczystym, co wiemy od Moysesa, więc oliwa z niej nie byłaby koszerna.
Czy w oryginale nie jest tam mowa raczej o oliwie ze Stokrotki?


Offline Sebastian

kiedy 18 lat temu odchodziłem z sekty, nie miałem pojęcia nawet o 1% win i przekrętów Ciała Kierowniczego, o których mam wiedzę obecnie.

przykładowo, nie wiedziałem że:
1) starsi zboru (mimo że NIE udzielają sakramentu spowiedzi) powołują się na tajemnicę spowiedzi
2) centrala sekty czerpie zyski z przemysłu zbrojeniowego
3) sekta uzyskała liczne przywileje podatkowe
4) funkcjonariusze Nadarzyna mają prawo do emerytur przewidzianych przez polskiego ustawodawcę dla funkcjonariuszy Babilonu Wielkiego
5) itd. itp.

dzisiaj zastanawiam się, ile pieniędzy Mała Cichodajka inkasuje każdego roku za "uprawianie pettingu" z szatańską Bestią?

Zdrowy rozsądek wskazuje że muszą to być koszmarnie wielkie kwoty pieniędzy, skoro opłacało się Ciału Kierowniczemu przystąpić do programu odszkodowań, a potem płacić jakieś kwoty, które (co oczywiste) wg oczekiwań CK powinny być mniejsze od dotychczas pobieranych "opłat za uprawianie pettingu z szatańską Bestią"...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)