Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Spotkanie z usługującymi  (Przeczytany 5361 razy)

Offline Blue

Hej. Jak większość ŚJ i exów wie, w programie wizyty nadzorcy Obwodu przewidziane jest poufne spotkanie z Starszymi i Sługami Pomocniczymi. Jego przebieg i program są tajemnicą. W dobie zebrań na zoomie, NO tworzy oddzielne pomieszczenie z osobnym loginem i hasłem. Odbierający program starsi i słudzy muszą upewnić się, że nikt nie podsłucha tego spotkania.

Szkic spotkania jest przygotowany przez Ciało Kierownicze i jest taki sam dla wszystkich zborów na całym świecie. Nie mam tego szkicu, jednak byłem na spotkaniu i zrobiłem notatki.
Jak myślicie, co jest według CK najpilniejszą potrzebą członków zboru w czasie pandemii? 

Tytuł spotkania: Już teraz potwierdzaj swoją wiarę, żeby otrzymać znak umożliwiający ocalenie. (Ezechiela 9:4)

Na początku spotkania NO przeprowadził krótką analizę wydarzeń, które spadły na Jerozolimę w 607 r. p.n.e. (W ogóle podczas usługi bardzo często NO wspominał o roku 607)
Jako usługujący, co musimy zrobić abyśmy mogli otrzymać znak, umożliwiający ocalenie?

  • Odrzucaj zło widoczne w tym świecie.
    Cały ten punkt był skupiony na... unikaniu zbyt obcisłego ubioru u mężczyzn. Podkreślano, że noszenie ciasnego garnitury nie jest kwestią sumienia. Podkreślono, że takie trendy wywodzą się od świata mody, którym rządzą homoseksualiści i specjalnie każą nosić młodym ludziom ciasne spodnie, aby podziwiać ich ciało (w domyśle odznaczone genitalia).
    Zwrócono uwagę na Strażnicę opisującą metro seksualizm jako "orientacje seksualną, w której obiektem pożądania jestem ja sam."
    Zwrócono uwagę na Rzymian 12:2 i 2 Kor 6:4 jako wersety, które pomogą zwracać uwagę braciom noszący zbyt obcisłe garnitury.
    To był cały punkt. Bite 20minut narzekania na zbyt obcisłe ciuchy.
  • Lojalne wspieranie braci Chrystusa.
    Ten punkt spotkania przypominał usługującym, komu należy okazywać lojalność i posłuszeństwo: Ciału Kierowniczemu.
    Brat No powiedział wprost: Ciało Kierownicze to Niewolnik wierny i roztropny, któremu Jezus dał władzę nad zborami.
    Niektórzy podchodzą z dystansem do wskazówek udzielanych przez niewolnika (na spotkaniu głównie w kontekście pandemii). Jeśli ktoś poddaje w wątpliwość co podaje niewolnik, ten nie nadaje się na usługującego.
    NO wspomniał też, że usługujący powątpiewający w jakieś wskazówki CK są na prostej drodze do odstępstwa.
  • Patrz na osoby w podeszłym wieku tak jak Jehowa.
    Najkrótszy punkt o bezpiecznej i dobrej treści - zachęcał do dbania o osoby starsze (także materialnego) oraz korzystania z ich doświadczenia w rozmowach na zoomie.

Co myślicie o programie tego spotkania? :)


Offline Disorder

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Spotkanie z usługującymi
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń, 2021, 16:43 »
Ja myślę, że wykazałeś się niezwykłą odwagą upubliczniając tak poufne informacje. Widać, że organizacja dba o to by jaja w spodniach nie były uciskane i jest to dla mnie bardzo budujące ze względu na zbliżający się wielki ucisk. Widać tu wyraźniej niż kiedykolwiek wcześniej mądrość Niewolnika Wiernego i Roztropnego. Dobitny przykład kierownictwa Bożego.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń, 2021, 16:46 wysłana przez Disorder »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Spotkanie z usługującymi
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń, 2021, 16:48 »
Co myślicie o programie tego spotkania? :)

Nie mają nic do powiedzenia, jak zwykle, ale że na świecie dużo się dzieje, to ich zwyczajowe wodolejstwo i oderwanie od codzienności jest widoczne bardziej niż kiedykolwiek. Okazji do pochodzenia przed innymi nie ma i prędko nie będzie, ale ich obchodzą spodnie. Że też dorosłym ludziom chce się tracić czas na wysłuchiwanie takich pierdół. Na ogół pierdół wysłuchujesz, bo wiesz że ktoś zaraz przejdzie do rzeczy. Ale nie tym razem, to nie ta religia :P

Żałować jednak nie będę, mają to do czego się zapisali. Głoszenia nie ma, zebrań nie ma, w życiu osobistym problemy ekonomiczne, ale słuchaj o nogawkach i to nie jako zwykły szarak, ale kierownictwo. Widać ile to kierownictwo ma naprawdę do powiedzenia i jakimi wytycznymi dzieli się z nimi góra.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Spotkanie z usługującymi
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń, 2021, 16:49 »
  • Odrzucaj zło widoczne w tym świecie.
    Cały ten punkt był skupiony na... unikaniu zbyt obcisłego ubioru u mężczyzn.
Szkic tego punktu był na 100% przygotowany przez brata Tony'ego "ciasne spodnie" Morrisa III ;).
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń, 2021, 17:27 wysłana przez mav »


Offline gerontas

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Spotkanie z usługującymi
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń, 2021, 17:25 »
Cieszę się, że tego korpo-religijnego bullshitu nie muszę już wysłuchiwać na tego rodzaju spotkaniach.

ad 1. Najważniejszy jest wizerunek wiernych - strój, niczym nieskazitelny uniform funkcjonariusza państwowego.
ad 2. W ostatnich latach/miesiącach bardzo często podkreśla się jak ważna jest lojalność wobec niewolnika czyli CK -
        Jeśli już to władzę Jezus dał w zborach starszym a nie jakiemuś guru w USA

« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń, 2021, 17:27 wysłana przez gerontas »


Offline Dietrich

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Spotkanie z usługującymi
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń, 2021, 17:26 »
Nie mają nic sensownego do powiedzenia, to przynajmniej dbają, żeby genitalia przetrwały 'wielki ucisk'.
Jak dla mnie błazenada  :)) :)) :))


Offline czarnyt85

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Spotkanie z usługującymi
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Styczeń, 2021, 17:57 »
to jest jakaś obsejsa na puncie ubioru , nie dawno brody i itp . co ma Jehowa do ubioru ? mi sie wydaje jestem pewny że nic , czy ktoś ma obcisle spodnie , jeansy czy co kolwiek innego , jesli masz w glowie ze jestes napalony to patrzysz w krok czy to facetowi czy lasce w krok na cycki ludzie widzę ze coś w pandemia odbiła  :)


Offline Fantom

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Spotkanie z usługującymi
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń, 2021, 18:27 »
 Faktycznie, taki program trzeba było objąć szczególną poufnością:))) Podano strategiczne informacje dla organizacji :)))
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Warszawa wschodnia

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Spotkanie z usługującymi
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Styczeń, 2021, 19:37 »
Mnie ciekawi czeste powoływanie się na 607 rok. Podaja go za pewnik tak samo jak CK. Kolejny apekt kroy się sypie i trzeba wpoić ludziom ze tak jest i kropka.


Blue - dziekuje bo to pomaga nie wątpić jak widzi się w sumie spoko ludzi którzy mają jakas tam logikę (nie mowa o CK tylko o zborze).


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Spotkanie z usługującymi
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Styczeń, 2021, 19:50 »
Na następne spotkanie ja proponuję temat: "Alkohol w życiu członków CK, a przynajmniej jednego z nich".


Offline Sebastian

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Spotkanie z usługującymi
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Styczeń, 2021, 20:05 »
co myślicie o programie tego spotkania? :)
myślę, że szykuje się następna epidemia, która dotknie TYLKO ludzi chodzących w zaciasnych spodniach, ale Bóg Jehowa jak wiadomo jest wszechmocny i wszechwiedzący, dlatego w stosownym czasie przestrzega swój lud przed tęczową zarazą...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Kyuubi

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Spotkanie z usługującymi
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Styczeń, 2021, 20:28 »
Cytuj
Ten punkt spotkania przypominał usługującym, komu należy okazywać lojalność i posłuszeństwo: Ciału Kierowniczemu.

Myslalem ze biblia mowi o lojalnosci wobec Boga i Chrystusa...

L
Dz 5:29
Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi - odpowiedział Piotr i Apostołowie.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń, 2021, 20:42 wysłana przez Kyuubi »


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 228
  • Polubień: 541
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Spotkanie z usługującymi
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Styczeń, 2021, 20:39 »
Mnie ostatnio zadziwia pędzący rydwan ORG., bo z Bogiem nie wiele ma wspólnego. To jest jakaś machina, która po roku dopiero zaczyna powoli reagować na pandemię. Jak kontenerowiec, który na wzburzonym morzu nie jest wstanie szybko zareagować. Tyle czasu pandemia trwa, tyle czasu nie ma zebrań i głoszenia powszechnego, tyle czasu siedzą już na zoomie, i dopiero teraz w liście do starszych wspomnieli, że pokazy na zebraniu i propozycje rozmów można zmienić do sytuacji pandemicznej. Dalej napisali żeby punkty zmieniać i zamiast o głoszeniu od domu do domu przerabiać na inne metody. Ale jeszcze 'wujki' lub jak to mówił mój mały synek '*ujki" nie wpadli na to i w programie zebran tego nie zmienili. Kurła, od zawsze pamiętam, że ORG miała być przewodzona przez "rydwan Jehowy" z wizji Ezechiela, i że miał takie specjalne koła w kołach, że BŁYSKAWICZNIE reagował na zmiany. A tu... proszę nawet na spotkaniu z NO spodnie są tematem nr 1 - bo to fakt. Zboczeńcy jak siedzą na Sali lub zoomie i widzą w obcisłym gajerku, to mają kosmate myśli. A przecież na zebraniach jest najbezpieczniej - to co dopiero w świecie?
A już wszystko jasne !!! u Boga 1 dzień to 1000lat, więc minęło dopiero 72 sekundy boże (10 miesięcy ludzkiej pandemii) no to fakt - błyskawicznie >:D >:D >:D >:D


Offline Matylda

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Spotkanie z usługującymi
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Styczeń, 2021, 21:56 »
W każdym bądź razie jajka nie obciśnięte to dobrze. Dużo mniejsze ryzyko nowotworu prostaty tudziesz 🤓innych problemów. Czyli może chłopaki się tera medycyną parają i profilaktykę propagują. Tylko patrzeć jak zaczną szczepionki produkować.
Ciekawe czy jehowa dzwonił w sprawie męskich spodni czy emaila wysłał 😎



Offline Lovely

Odp: I Obsługa w roku służbowym 2021 - Spotkanie z usługującymi
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Styczeń, 2021, 22:01 »
Same poważne i tajne tematy Czuję, że organizacja jest w poważnych rękach mężczyzn z... luźnymi spodniami O tych spodniach to już z 10 lat jest mówione. Na zoomie najwazniejsze są spodnie, oby bracia nie pomylili luźnych spodni garniturowych z pidżamowymi

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka