Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Święta, to szabat oraz Pascha  (Przeczytany 17030 razy)

Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #180 dnia: 05 Grudzień, 2020, 21:02 »
Według ciebie, jak zaistniał świat materialny, umownie nazwany.
zanim odpowiesz "jak zaistniał" powinieneś wyjaśnić czym różni się istnienie od nieistnienia, a następnie wyjaśnić paradoks tego że (wg ludzi wierzących) Bóg istnieje "od zawsze" (i aby zaistnieć nie potrzebował żadnego stwórcy stwarzającego stwórcę innego stwórcy). To trudne zagadnienie filozoficzne.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #181 dnia: 06 Grudzień, 2020, 10:54 »
zanim odpowiesz "jak zaistniał" powinieneś wyjaśnić czym różni się istnienie od nieistnienia, a następnie wyjaśnić paradoks tego że (wg ludzi wierzących) Bóg istnieje "od zawsze" (i aby zaistnieć nie potrzebował żadnego stwórcy stwarzającego stwórcę innego stwórcy). To trudne zagadnienie filozoficzne.
Proszę wskazać dzieło bez twórcy? Świadomi, że im doskonalsze dzieło, tym doskonalszy umysł twórczy.

Nemo: Puściłem ten wpis, ale jego autora proszę żeby ponownie przeczytał ten ustęp z regulaminu i wziął go sobie wreszcie do głowy.
Cel istnienia forum sjwp.pl

Niniejsze forum jest religijnie neutralne i w takiej atmosferze chcemy je utrzymywać.
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień, 2020, 12:20 wysłana przez Nemo »
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #182 dnia: 06 Grudzień, 2020, 17:10 »
Proszę wskazać dzieło bez twórcy?
większość ludzi wierzących (mimo że będzie opierać się przed użyciem słowa "dzieło") twierdzi, że "Stwórca jest obiektem który nie został stworzony".

wierzący mówią: "Stwórca nie miał inteligentnego stwórcy, a mimo to istnieje"
ateiści mówią: "Wszechświat nie miał inteligentnego stwórcy, a mimo to istnieje"

wg mnie, wychodzi "remis ze wskazaniem" (gdyż istnienie wszechświata jest pozadyskusyjne a istnienie Boga wymaga wiary i przyjęcia całej masy przeróżnych założeń)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #183 dnia: 06 Grudzień, 2020, 17:26 »
większość ludzi wierzących (mimo że będzie opierać się przed użyciem słowa "dzieło") twierdzi, że "Stwórca jest obiektem który nie został stworzony".

wierzący mówią: "Stwórca nie miał inteligentnego stwórcy, a mimo to istnieje"
ateiści mówią: "Wszechświat nie miał inteligentnego stwórcy, a mimo to istnieje"

wg mnie, wychodzi "remis ze wskazaniem" (gdyż istnienie wszechświata jest pozadyskusyjne a istnienie Boga wymaga wiary i przyjęcia całej masy przeróżnych założeń)

Wydaje mi się, że ten argument może nie przemówić do zapasszonego i zszabatowanego kolegi. Rosyjscy neurolodzy udowodnili, że synapsy, które u ludzi inteligentnych odpowiadają za procesy racjonalnego myślenia, mogą w określonych przypadkach powodować jak w grze "pomidor", powtarzanie w kółko, że wiara, sabat i odpoczynek to dla zdrowia a myślenie to zamach na ludzkość i krew na rękach.  >:D


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #184 dnia: 06 Grudzień, 2020, 17:40 »
mimo (a może wskutek?!) wyznawanego ateizmu wierzę w istnienie i działanie rozumu i dlatego przynajmniej próbuję wytłumaczyć nowemu userowi czym różni sie wiara od wiedzy i wykazać że swiatopogląd niereligijny może być co najmniej tak samo sensowny jak światopogląd religijny.

jeśli glorianow144 twierdzi że "nie istnieją obiekty które nie zostały stworzone" to ja mu odpowiadam że (wg chrześcijan) takim "nie stworzonym ale istniejącym" obiektem jest ich Bóg.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #185 dnia: 06 Grudzień, 2020, 17:49 »
mimo (a może wskutek?!) wyznawanego ateizmu wierzę w istnienie i działanie rozumu i dlatego przynajmniej próbuję wytłumaczyć nowemu userowi czym różni sie wiara od wiedzy i wykazać że swiatopogląd niereligijny może być co najmniej tak samo sensowny jak światopogląd religijny.

jeśli glorianow144 twierdzi że "nie istnieją obiekty które nie zostały stworzone" to ja mu odpowiadam że (wg chrześcijan) takim "nie stworzonym ale istniejącym" obiektem jest ich Bóg.

... może, choć w to nie wierzę, odniesiesz sukces. Ponoć kłamstwo powtórzone 1000 razy może stać się prawdą. Ale by uwierzyć w prawdę, to ta musiałaby być niektórym powtórzona co najmniej 144 000 razy.


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #186 dnia: 06 Grudzień, 2020, 18:39 »
Proszę wskazać dzieło bez twórcy? Świadomi, że im doskonalsze dzieło, tym doskonalszy umysł twórczy.

Nemo: Puściłem ten wpis, ale jego autora proszę żeby ponownie przeczytał ten ustęp z regulaminu i wziął go sobie wreszcie do głowy.
Byłem przekonany, że pytanie jest neutralnie religijne, w odniesieniu do komentarza agnostyka.

Nemo: Odpisałem Ci na PW.
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień, 2020, 18:52 wysłana przez Nemo »
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #187 dnia: 06 Grudzień, 2020, 18:43 »
różne pająki ciągle indeksują forum, więc nie wykluczam że ten wątek zostanie "przed Armagedonem" wyświetlony 144.000 x a może i 14.400.000 x (i jak nie glorianow144 to ktoś inny może odnieść pożytek z mojej pisaniny)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #188 dnia: 06 Grudzień, 2020, 19:05 »
różne pająki ciągle indeksują forum, więc nie wykluczam że ten wątek zostanie "przed Armagedonem" wyświetlony 144.000 x a może i 14.400.000 x (i jak nie glorianow144 to ktoś inny może odnieść pożytek z mojej pisaniny)


Sebastianie - nie uświadomisz Gloriana i to jest fakt niezaprzeczalny  :-\
-albowiem On chce narzucić nam i Tobie własną ideologie 'z UFO wziętą' .


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #189 dnia: 10 Grudzień, 2020, 22:49 »
Ciekawi mnie czy każdy zapalił dziś pierwszą świeczkę na swoim świątecznym dziewięcioświeczkowym świeczniku.  :D jeśli nie, to Bóg od szabatów może się nieźle wkur... zdenerwować... nie tylko On, ale też Odyn, Zeus, Wisznu, Allah i Wszyscy Święci.  >:D Tak więc niech tam każdy pali co tam ma...  ;) Wesołego Hanukah i Hallelujah... co kto woli.


Offline Gremczak

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #190 dnia: 10 Grudzień, 2020, 23:29 »
Ciekawi mnie czy każdy zapalił dziś pierwszą świeczkę na swoim świątecznym dziewięcioświeczkowym świeczniku.  :D jeśli nie, to Bóg od szabatów może się nieźle wkur... zdenerwować...
Jest na to sposób aby go udobruchać.Wystarczy rozpalić grilla.Najlepiej z podkładów kolejowych i pokropić jakimś tłuszczem.Taka woń powinna na niego dobrze wpłynąć.


Offline George38

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #191 dnia: 11 Grudzień, 2021, 12:37 »
@Do
Proszę być świadomym, że szabat - sobota jest przez Boga Wszechmogącego ustanowiony w trosce o zdrowie twoje i twojej rodziny (Rdz 2,2-3)
Iz. 66:23 I będzie tak, że w każdy nów i w każdy sabat przychodzić będzie każdy człowiek, aby mi oddać pokłon - mówi Pan.
W Psalmach dowiadujemy się,że wolą bożą jest aby czas wyznaczał księżyc.
Pozornie temat wydaje się trudny jak zaczytamy się filozofiami na blogach.
Miesiąc kalendarzowy miał przed 710rpne dokładnie 29 dni,wtedy to nastąpił kataklizm i oś ziemi uległa zmianie, jest to odnotowane nie tylko w Biblii ale w 7 innych źródłach,teraz miesiąc ma 29,5 dnia i to powoduje brak synchronizacji bożej co nie znaczy ze nie da sie celebrować Szabatów co kwartał  wystarczy dodać jeden dzień wolny 
Miesiąc zaczyna się od Nowiu
Now-1
123456-Sabat
123456-Sabat
123456-Sabat
123456-Sabat
razem czyni 29 dni,
Zresztą w mediach dziś wiele o 3 dniach ciemności i znów ciemność którą można dotknąć zejdzie na ziemie i Bóg przywróci harmonie czasu,


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #192 dnia: 11 Grudzień, 2021, 13:52 »
...
Zresztą w mediach dziś wiele o 3 dniach ciemności i znów ciemność którą można dotknąć zejdzie na ziemie i Bóg przywróci harmonie czasu,

W jakich mediach?
Co to 3 dni ciemności?
Czy ciemność, której można dotknąć to ostry cień mgły?
Dlaczego wierzyć, że Bóg przywróci harmonię czasu, skoro dotąd nie dotrzymał żadnej obietnicy?

Iz. 66:23 I będzie tak, że w każdy nów i w każdy sabat przychodzić będzie każdy człowiek, aby mi oddać pokłon - mówi Pan.
Nigdy tak nie było aby w nów i w sabat każdy człowiek oddawał pokłon Panu.  >:D


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #193 dnia: 11 Grudzień, 2021, 14:24 »
zaintrygował mnie ten kataklizm z roku 710 p.n.e. - ciekaw jestem który werset biblijny go opisuje
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline George38

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #194 dnia: 11 Grudzień, 2021, 17:32 »
ale to juz bylo Sebastian na tym forum o karze na dom Izraela ;-) rozumiem ze bedziesz drazyl temat....no coz taka karma exa.....zapraszam do studiowania Zachariasza 5:4 jaki to kraj i skad ow pocisk zostanie wystrzelony(kobieta w rozdzaiale jest celowo zle przetlumaczona
 z kontekstu powinno byc ofiara calopalna ).....Rozdzial 6 to juz wielki ucisk na cala ziemie wtedy mam nadzieje ze tez będziesz przestrzegał Szabatu i szukał schronienia w ramionach Boga bo wtedy własnie Izrael(chrześcijaństwo ma stać sie znowu jednym z Juda)
a dla krytykow Biblii zapraszam do zapoznania sie z wymiarami pocisków scud i porównania to z wymiarami tego latającego zwoju ......lokalizacja jest oczywista owa dolina w 5 rozdziale to współczesny Iran ...z jakiego kraju ow zwoj przybędzie na skrzydłach ? Rosja czy Korea? Czy to ważne? nie wazne jest przestrzeganie prawa bożego....