Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Święta, to szabat oraz Pascha  (Przeczytany 17466 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #105 dnia: 28 Listopad, 2020, 20:50 »
Sobotę najłatwiej wyznaczyć wstawiając do równania funkcji falowej częstotliwość syczenia jakie dało się słyszeć w ogrodzie Eden gdy Megawonsz rozmawiał z konkubiną pewnego mężczyzny.


Offline Gremczak

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #106 dnia: 28 Listopad, 2020, 21:58 »
@Sebastian
Bóg ma tytuł Wszechmogący, JHWH jest tetragramem "Jestem który jestem" Ograniczanie Boga Wszechmogącego do umownego imienia jest obrazoburcze. Bóg Wszechmogący nie musi odpoczywać, dał przykład odpoczynku w trosce o zdrowie nasze (Rdz 2,2-3)
To coś ten bóg podobny do mnie.Ja też nadałem sobie taki tytuł.Też nie muszę odpoczywać. Przykład odpoczynku w trosce o nasze zdrowie to wielka ściema.
Ja jak odpoczywam to gorzej się czuję. Jak nie odpoczywam to czuje się jak młody bóg.


Offline sawaszi

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #107 dnia: 28 Listopad, 2020, 22:09 »
To coś ten bóg podobny do mnie.Ja też nadałem sobie taki tytuł.Też nie muszę odpoczywać. Przykład odpoczynku w trosce o nasze zdrowie to wielka ściema.
Ja jak odpoczywam to gorzej się czuję. Jak nie odpoczywam to czuje się jak młody bóg.


To myślisz o sobie jak napisano w ; Wyjścia 36 - 4,5 ?
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2020, 22:28 wysłana przez sawaszi »


Offline Gremczak

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #108 dnia: 28 Listopad, 2020, 23:21 »


To myślisz o sobie jak napisano w ; Wyjścia 36 - 4,5 ?
A cóż tam napisano?


Offline sawaszi

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #109 dnia: 28 Listopad, 2020, 23:34 »
A cóż tam napisano?


Tam 'cóś' napisano o 'pracusiach' - poczytaj te wersy z Biblii  :)


Offline Gremczak

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #110 dnia: 28 Listopad, 2020, 23:44 »
Napisz szkoda czasu szukac


Offline sawaszi

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #111 dnia: 29 Listopad, 2020, 00:10 »
Napisz szkoda czasu szukac


A jak byś się tak zmusił do czytania tych wersów z Biblii , to niczym by Ci nie ujmować :)
Tam o 'pracoholikach' wspomniano już w starożytnym Izraelu i jak wynagradzano za pracę  :)


Offline Gremczak

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #112 dnia: 29 Listopad, 2020, 00:15 »
Tylko ,ze tu polska.


enterol

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #113 dnia: 29 Listopad, 2020, 07:04 »
Ja mam takie pytanie do autora. Czy w ramach radości życiowej można wyrazić ją w szabat, klasycznie nawalając się napojami procentowymi z płodów Ziemi ?


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #114 dnia: 29 Listopad, 2020, 15:55 »
powtórzę moje pytanie:
mam pytanie: skąd glorianow144 wie, że sobota przypada akurat w sobotę a nie np. w środę?!

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #115 dnia: 29 Listopad, 2020, 18:42 »
Tydzień ma 40 roboczych godzin a więc dwa dni mają być przeznaczone na nic nie robienie.
ciekawe spostrzeżenie.

pytanie: czy osoba która odpoczywa dwa dni łamie Prawo Szabatu?

proszę zauważyć, że Jahwe nakazał "sześć dni będziesz pracować", a więc ktoś kto pracuje tylko pięć dni okazuje _nieposłuszeństwo_ wobec Jahwe
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14344
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #116 dnia: 29 Listopad, 2020, 19:46 »
Tak do końca to nie wiem co z tym wątkiem o rzekomym sabacie sądzić. Dopóki wióry nie lecą to niech sobie jest. Ciekawie się czyta jak u założyciela tego wątku następuje powolne samozaoranie. Nie trafił ze swoim światopoglądem tutaj na podatny grunt. ;D
A swoja drogą. Jednak lepiej jest być ateistą i mieć w nosie, albo zdecydowanie niżej i z drugiej strony ciała, to czy jakiemuś bogu podoba się to że w sobotę skoszę trawę, otworze zakład i obsłużę kilku klientów, albo o zgrozo... pójdę z własnej nieprzymuszonej woli pomóc sąsiadowi w żniwach.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Siedemtwarzy

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #117 dnia: 29 Listopad, 2020, 20:46 »
Mnie zastanawia tylko jedno. Czy glorianow144, jako człowiek wierzący i przestrzegający sabatu, zawsze w ten piątek do 15 wszystkie rachunki, zobowiązania itd popłaci. Bo przecież do szabatu nie można przystąpić nie rozliczywszy się wcześniej z wszystkich tygodniowych zobowiazań. Czy też jednak patrzy na fakturę i termin płatności i odkłada na następny tydzień...


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #118 dnia: 30 Listopad, 2020, 19:52 »
zastanawiam się czy samodzielne prowadzenie samochodu jest złamaniem szabatu...

pracować w sabat nie można (nawet rekreacyjnie kopać ogródka) a w wielu miastach jazda samochodem po zatłoczonych ulicach jest katorgą 100x cięższą niż skopanie ogródka

kościoł adwentystów jest malutki, kilka tysięcy owieczek, więc nabożeństwo _tylko_ w dużym mieście

jak wyznawca ma dotrzeć na nabożeństwo jeśli ma zbyt daleko aby iść piechotą?!

idąc piechotą, naruszasz przepisy o "drodze szabatowej"
jadąc samochodem, pracujesz
jadąc rowerem, pracujesz
jadąc autobusem lub taksówką, zmuszasz innych do pracy

cokolwiek nie zrobić, wszystkie opcje złe
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #119 dnia: 30 Listopad, 2020, 21:25 »
Glorianów 144 poproś więc "pogan" aby zaświecili Ci siedem świec na świeczniku i polej im za to koszernej  :D
- po tym bierz sie do roboty w niedzielę  :)