Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Święta, to szabat oraz Pascha  (Przeczytany 17032 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #90 dnia: 28 Listopad, 2020, 12:18 »
@Sebastian
Proszę przeanalizować książkę "Teoria próżni fizycznej" I nie obrażać genialnego uczonego, by nie ponieś prawnych konsekwencji.

Zazwyczaj najbardziej bawi mnie inteligentny dowcip... a tym razem glorianow144 uchachał mnie po pachy  ;D :P >:D ^-^ :))


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #91 dnia: 28 Listopad, 2020, 12:39 »
@Sebastian
Proszę przeanalizować książkę "Teoria próżni fizycznej" I nie obrażać genialnego uczonego, by nie ponieś prawnych konsekwencji.
aby "nie ponieść prawnych konsekwencji", uroczyście oświadczam, że (wspominając twórczość W.Gombrowicza):

oświadczam, że Adam Mickiewicz wielkim poetą był!

wróć, oświadczam, że Gienadij Szypow wielkim uczonym był!

wróć, oświadczam, że Gienadij Szypow wielkim uczonym był jest i będzie!

o, teraz dobrze?!
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2020, 12:43 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Blue

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #92 dnia: 28 Listopad, 2020, 12:51 »
@Sebastian
Proszę przeanalizować książkę "Teoria próżni fizycznej" I nie obrażać genialnego uczonego, by nie ponieś prawnych konsekwencji.

Nosz teraz to już dałeś nam cały dowód, jakiego oczekiwaliśmy.

Co prawda dowód na to, że z pana wariat a nie za potrzebą głoszenia Ewangelii w Szabat, no ale dowód to dowód :)


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #93 dnia: 28 Listopad, 2020, 13:02 »
pytanie do glorianow144: czy moglibyśmy (biorąc pod uwagę że autorem Prawa o Szabacie NIE JEST Gienadij Szypow, ale starotestamentowy Mojżesz) porozmawiać nad sposobami _praktycznego_ stosowania przepisów o szabacie w XXI wieku?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #94 dnia: 28 Listopad, 2020, 13:32 »
@Sebastian
Według współczesnej psychologi, człowiek jest tym, co myśli, mówi i pisze.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #95 dnia: 28 Listopad, 2020, 13:42 »
@Sebastian
Według współczesnej psychologi, człowiek jest tym, co myśli, mówi i pisze.
wolałbym porozmawiać z Tobą na temat szabatu i np. dowiedzieć się "czym jest praca"
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #96 dnia: 28 Listopad, 2020, 14:29 »
@Sebastian
Bóg Wszechmogący w sześciu dniach stworzył uniwersum, a siódmego odpoczął (Rdz 2,2-3) Analogicznie do wszelkiej wykonywanej pracy zawodowej i innych obowiązków, które wykonywać mamy w sześciu dniach, bo dzień siódmy ustanowiony jest dla odpoczynku w trosce o zdrowie nasze.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #97 dnia: 28 Listopad, 2020, 14:46 »
@Sebastian
Bóg Wszechmogący w sześciu dniach stworzył uniwersum, a siódmego odpoczął (Rdz 2,2-3) Analogicznie do wszelkiej wykonywanej pracy zawodowej i innych obowiązków, które wykonywać mamy w sześciu dniach, bo dzień siódmy ustanowiony jest dla odpoczynku w trosce o zdrowie nasze.
z tego co napisałeś wynikałoby że jeśli jakaś aktywność NIE JEST ani pracą zawodową ani "innym obowiązkiem", to byłaby dozwolona?! A mimo to stwierdziłeś że niezawodowe niezarobkowe czysto rekreacyjne kopanie ogródka na działce jest naruszeniem szabatu

jeśli mielibyśmy w szabat odpoczywać od "innych obowiązków" to w szabat ulegałaby zawieszeniu nasza władza rodzicielska nad małoletnimi dziećmi - co także wydaje się nieco absurdalne

co więcej, sam pisałeś że żołnierz i policjant jeśli mają dyżur mogą w szabat pracować (a wiec należy odpoczywać od tych "obowiązków" które faktycznie sa nieobowiązkowe a jak Cezar wyda rozkaz to na rozkaz człowieka można zignorować rozkaz samego Boga - co także wydaje się absurdalne)

jak wyjaśniasz te niekonsekwencje?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #98 dnia: 28 Listopad, 2020, 14:59 »
@Sebastian
Kopać ogródek etc..możesz w  pierwszy dzień tygodnia.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline julia7

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #99 dnia: 28 Listopad, 2020, 15:05 »
Ale troll. Szok


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #100 dnia: 28 Listopad, 2020, 15:22 »
idźmy dalej: twierdzisz że istnieje jakaś analogia między odpoczynkiem po stwarzaniu świata a odpoczynkiem po ludzkiej pracy (którą zdefiniowałeś jako aktywność zawodową lub obowiązkową)

czy Twoim zdaniem Jahwe zajmuje się "zawodowo" stwarzaniem światów takich jak nasz?

a może istnieje Ktoś ważniejszy od samego Jahwe, kto nałożył na Jahwe obowiązek stworzenia naszego świata?

Jeśli odpowiedz 2xNIE, to przyznasz że NIE ISTNIEJE żadna „analogia” między „odpoczynkiem Boga” a cotygodniowym „odpoczynkiem człowieka”, a w ten sposób zaprzeczysz uzasadnieniu dla Prawa Szabatu
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #101 dnia: 28 Listopad, 2020, 17:45 »
@Sebastian
Bóg ma tytuł Wszechmogący, JHWH jest tetragramem "Jestem który jestem" Ograniczanie Boga Wszechmogącego do umownego imienia jest obrazoburcze. Bóg Wszechmogący nie musi odpoczywać, dał przykład odpoczynku w trosce o zdrowie nasze (Rdz 2,2-3)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #102 dnia: 28 Listopad, 2020, 17:57 »
Ja nie muszę odpoczywać z woli Wszechmogącego (o tym można przeczytać w Biblii). Wczoraj mi powiedział przed Szabatem. Ale odpoczywałem do dziś bo mogłem i chciałem.
...
Przed chwilą zadzwoniłem do Boga. Kolo powiedział mi, że glorianow144 pisze głupoty. Bóg stwierdził, że musiał odpocząć bo był bardzo utrudzony po sześciodniowym "kopaniu ogródka".  ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2020, 18:34 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline sawaszi

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #103 dnia: 28 Listopad, 2020, 19:43 »
Drodzy 'starzy forumowicze' - wybaczcie 'młodemu" na tym forum "gladianow144" albowiem ON jeszcze się poprawi ( :)) - zgodnie ze słowem ; Mt. 5 - 26 ,27 .


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #104 dnia: 28 Listopad, 2020, 20:32 »
prawda jest taka, że ludzie stosują różne kalendarze i w starożytności nieźle przy nich kombinowali

każdy chyba słyszał o tym że istnieją różnice między prawosławiem a katolicyzmem w zakresie daty Bożego Narodzenia a rewolucja październikowa została rozpoczęta dopiero w listopadzie

kalendarz gregoriański powstał w ten sposób że (o ile dobrze pamiętam numerek porządkowy tego papieża) Papież Grzegorz VII wyciął sobie z kalendarza kilkanaście dni "bo tak"

skoro "pierwszy lepszy papież" może sobie wziąć kalendarz i powycinać z niego kilkanaście dni a władza ludowa może zarządzić że Słońce przestanie się "słuchać Boga" aby górowało o 12:00 i zacznie "słuchać władzy ludowej" górując o 13:00, to praktycznie niczego nie jesteśmy pewni

nie jesteśmy pewni tego czy niedziela jest niedzielą, a sobota jest sobotą

mam pytanie: skąd glorianow144 wie, że sobota przypada akurat w sobotę a nie np. w środę?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)