Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Święta, to szabat oraz Pascha  (Przeczytany 17026 razy)

Offline sawaszi

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #75 dnia: 25 Listopad, 2020, 20:19 »
Śledząc to forum od jego początku widzę pewna zależność. Każdy z będących tu chwilowo samozwańczych pseudo ewangelizatorów i moralizatorów, czy też jakichkolwiek innych akwizytorów tej czy innej wiary, nie odpowiadali na pytania.
Nie wiem, czy odpowiedź ujmuje im coś z ego, czy nie znają odpowiedzi i zadawaniem następnego pytania chcą zatuszować swoje braki w wiedzy???


TAK to bywa jak samozwańczy ewangelizatorzy głoszą swe teorie spiskowe a na tezy naukowe nabierają wody w usta i nie są wstanie odpowiedzieć merytorycznie na pytania zadane im .
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2020, 21:01 wysłana przez sawaszi »


Offline Gremczak

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #76 dnia: 25 Listopad, 2020, 21:32 »
Nie mogę odpowiedzieć, w Biblii znajdziesz odpowiedź, bo uważacie że nie przestrzegam regulaminu.
Dobra wymówka.
Nie wiesz co odpowiedzieć.
Jak by było w biblii to nie pytałbym Ciebie.
Na pewno nie złamiesz regulaminu.
Masz pole do popisu.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #77 dnia: 25 Listopad, 2020, 23:44 »
ja pytałem o kwestie które nie naruszają regulaminu (np. listę czynności _aktywnego_ wypoczynku) a też nie dostałem odpowiedzi
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #78 dnia: 26 Listopad, 2020, 10:27 »
Nie rozważam hipotez, których nie można w praktyce zastosować i udowodnić eksperymentalnie, jak
 można praktycznie i eksperymentalnie udowodnić równoważność masy i energii Einsteina w równaniu E=mc kwadrat. Proszę o odpowiedź, co ze wzoru tego oprócz równoważności masy i energii wynika.
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad, 2020, 10:33 wysłana przez glorianow144 »
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #79 dnia: 26 Listopad, 2020, 11:21 »
kolego, przypominam że przyszedłeś na forum o tematyce religijnej i zacząłeś temat o tematyce religijnej (wezwanie do przestrzegania szabatu opisanego w Biblii)

kolego, przypominam że zadałem Tobie szczegółowe pytania _jak_ należy przestrzegać szabatu

kolejny raz proszę o odpowiedź na moje pytania
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #80 dnia: 26 Listopad, 2020, 15:22 »
pytanie do glorianow144: czy jesteś adwentystą a jeśli tak, to który z kościołów adwentystycznych reprezentujesz?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #81 dnia: 26 Listopad, 2020, 17:57 »
Nie rozważam hipotez, których nie można w praktyce zastosować i udowodnić eksperymentalnie, jak
 można praktycznie i eksperymentalnie udowodnić równoważność masy i energii Einsteina w równaniu E=mc kwadrat. Proszę o odpowiedź, co ze wzoru tego oprócz równoważności masy i energii wynika.

To pytanie chyba do mnie. Pytanie obnażające braki w wykształceniu glorianow144. Z W.E. nie wynika równoważność masy i energii. Nie dowodzi się równoważności masy z energią na tej samej zasadzie jak nie udowadnia się równoważności kolorów ze smakiem. To wzór relatywistyczny IYKWIM. Ale aby to zrozumieć, trzeba przyswoić sobie choćby materiał fizyki z zakresu szkoły podstawowej i średniej. Natomiast da się eksperymentalnie dowieść poprawność W.E.
gloranow144 nie ośmieszają się powoływaniem się na argumenty z dziedzin, w których brak Ci podstaw wiedzy.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #82 dnia: 26 Listopad, 2020, 19:58 »
Proszę o odpowiedź, co ze wzoru tego oprócz równoważności masy i energii wynika.
popróbuję odpowiedzieć

próba pierwsza: to proste, że z tego wzoru wynika, iż glorianow144 ma rację, nauczając o wszelkich wibracyjnych krętactwach, albowiem wzór ten można znaleźć w zapiskach Cywilizacji Majów, gdyż Jahwe zrobił ludziom taki kawał że wybrał sobie dwa odrębne narody wybrane: Hebrajczyków i Majów, a nakazując odpoczywać w sobotę Jahwe tak naprawdę marzył o tym aby ludzie zamiast odpoczywać spamowali internet jakimiś bzdetami o wirujących krętactwach

pytanie: jak mi poszło?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #83 dnia: 26 Listopad, 2020, 20:56 »
No i glorianow sę rozkraczył. :)
Glorianow jestem ciekawy co z tym umysłem bożym, po czym poznać ,że to boży.
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad, 2020, 21:02 wysłana przez Gremczak »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #84 dnia: 26 Listopad, 2020, 21:14 »
popróbuję odpowiedzieć

próba pierwsza: to proste, że z tego wzoru wynika, iż glorianow144 ma rację, nauczając o wszelkich wibracyjnych krętactwach, albowiem wzór ten można znaleźć w zapiskach Cywilizacji Majów, gdyż Jahwe zrobił ludziom taki kawał że wybrał sobie dwa odrębne narody wybrane: Hebrajczyków i Majów, a nakazując odpoczywać w sobotę Jahwe tak naprawdę marzył o tym aby ludzie zamiast odpoczywać spamowali internet jakimiś bzdetami o wirujących krętactwach

pytanie: jak mi poszło?!

Ogólnie nieźle, choć mam istotną uwagę. Dlaczego skupiłeś się tylko na starożytnych nieprawdach wymyślonych przez hochsztaplerów hebrajskich i majowych?
Nie wiem Sebastianie czy to ze względu na deklarowaną niechęć do dobrych wibracji, muzyki reggae, ganja kadzidła, Koptów przechowujących Świętego Graala i cukierków Jamajka pominąłeś naród wybrany Rastafarian i ich Cesarza Haile Selassie I, Zwycięskiego Lwa Plemienia Judy, Wybrańca Bożego?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #85 dnia: 26 Listopad, 2020, 22:52 »
(mtg): pozwolę sobie podsumować przesyłając dwa memy, zainteresowani mogą wybrać jeden z tych dwóch  >:D
Przypuszczam, że ten drugi rozwiąże języczek pana GLORIANOW144  kilka kronie wywołanego do tablicy w postach. 


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #86 dnia: 28 Listopad, 2020, 10:29 »
zauważyłem że autor wątku przywołuje nazwisko "naukowca" lub naukowca
Dlaczego nie wspomniałeś G. Szypowa, genialnego naukowca uważanego za współczesnego A. Einsteina.
zapytałem google.pl kto to jest i wyświetlił mi sie link
http://swietageometria.info/artykuly/166-teoria-proni-gennadija-szypowa

zastrzegam że nie mam kwalifikacji do oceniania czyichkolwiek kwalifikacji naukawych lub naukowych, ale podzielę się z wami swoimi "niewykwalifikowanymi" wrażeniami

sposób napisania tego artykułu wskazuje, że to na 99% jest jakiś szarlatan, skoro usunięto go z uczelni a inne uczelnie (zwłaszcza w krajach zachodu lub w krajach dyktatorskich) jakoś go nie przejęły i nie zagospodarowały;

tak na zdrowy rozsądek, gdyby koleś faktycznie potrafił skonstruować "działające perpetum mobile", to każda armia świata chciałaby korzystać z jego usług i każde większe globalne przedsiębiorstwo chciałoby korzystać z jego usług gdyż można zarobić na tym miliardy euro

co więcej, szybko skończyłby się popyt na gaz ziemny i ropę naftową (skoro możnaby generować energię "z niczego" nie niszcząc środowiska i nie uzależniając się od kaprysów światowej giełdy huśtającej ceną tego surowca)

co więcej, Rosja (która cała stoi na gazie ziemnym i ropie naftowej) albo dawno już  zbankrutowałaby albo w geście desperacji próbowałaby za ostatnie pieniądze podbić kraje Europy Zachodniej aby zagarnąć ich bogactwa

a skoro Rosja nadal istnieje, a wielkie armie i wielkie globalne korporacje nie korzystają z usług Gienadija Szypowa, to (moim zdaniem) _najprawdopodobniej_ (dopuszczam 0,01% że się mylę) facet jest zwykłym szarlatanem który używa naukowego bełkotu do zdobywania sławy wśród fanatyków religijnych.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #87 dnia: 28 Listopad, 2020, 11:20 »
wzmianka o rosyjskim instytucie naukawym pod nazwą "ośrodek ryzykownych i nietradycyjnych technologii WENT" nasunęła mi ogólną refleksję na temat pseudonauki

jeśli ktoś ma (użyję eufemizmu) "niestandardową" wyobraźnię, to każdą bzdurę może poprzeć "naukowo" tezami "wybitnych" naukowców albo z USA albo z Rosji.

w USA każdy szaleniec może założyć "wyższą uczelnię" w formie amerykańskiego odpowiednika "spółki zoo" i praktycznie bezkarnie może nadawać tytuły profesorskie i posługiwac się tytułami profesorskimi (stąd biorą sie np. spece od parówek i sztucznej mgły poszukiwani przez Macierewicza)

w Rosji działa wiele instytucji "poradzieckich" na których także szerzy sie pospolita szarlataneria, np. kiedyś czytałem że (działająca rzekomo mimo rozwiązania ZSRR bez zmiany nazwy) "Akademia Nauk Związku Radzieckiego" miała w 1997 roku wydać "naukowe" opracowanie na temat powodzi w Polsce; wg "udokumentowanych naukowo" tez, powódź miał wywołać (uwaga!) "duch Józefa Stalina" który w grobie sie przewraca na wieść że Polska wstąpiła do NATO...

oczywiście "ta prawdziwa" Akademia Nauk ZSRR zmieniła nazwę w 1991 roku ale (uwzględniając rosyjski bardak) nic nie stoi na przeszkodzie aby różni szamani używali starej nazwy do propagowania swoich szalonych teorii; a teraz (w czasach facebooka i innych portali społecznościowych) jest to jeszcze łatwiejsze niż w końcówce XX wieku

skoro można podszywać się pod Akademię Nauk ZSRR ignorując zmianę jej nazwy, to równie dobrze można albo wymyślić od zera każdą inną dowolną nieistniejąca uczelnię albo można podszywać się pod dowolną istniejąca - zależnie co kto lubi...

sumując, jeśli jakieś "naukowe" rewelacje pochodzą z USA albo z Rosji, to wskazany jest ogromny sceptycyzm wobec tychże rewelacji

wniosek końcowy: "naukawe" tezy "rosyjskiego ajnsztajna" NIE przekonują mnie...
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2020, 11:40 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #88 dnia: 28 Listopad, 2020, 11:54 »
mam nadzieję że założyciel wątku będzie kontynuował aktywność na forum gdyż przygotowałem sobie kilkanaście pytań dotyczących sabatu
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #89 dnia: 28 Listopad, 2020, 11:57 »
@Sebastian
Proszę przeanalizować książkę "Teoria próżni fizycznej" I nie obrażać genialnego uczonego, by nie ponieś prawnych konsekwencji.
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.