Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijańskie życie i służba — wrzesień 2020  (Przeczytany 2161 razy)

Offline Blue

Chrześcijańskie życie i służba — wrzesień 2020
« dnia: 23 Wrzesień, 2020, 19:13 »
W tym tygodniu mamy jakże świeży i potrzebny na teraz pokarm duchowy:

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/202020329#h=1:0-13:0

"Podnośmy jakość swojej służby: Głoszenie przez wideodomofon i domofon"

Pandemia trwa ponad pół roku a oni nadal chcą, abyśmy trzepali na zebraniach o służbie, której nie pełnimy i raczej przez wiele miesięcy pełnić jeszcze nie będziemy.



Offline Technolog

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — wrzesień 2020
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Wrzesień, 2020, 20:41 »
Mówi się, że dobre firmy w okresie spadku zamówień zwiększają szkolenia i inwestycje, żeby jak już przyjdą czasy wzrostów ruszyć z kopyta.
Program zebrań jest uniwersalny na cały świat, ponoć. Może gdzieś są kraje gdzie jest po staremu.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2020, 21:23 wysłana przez Technolog »


Offline Technolog

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — wrzesień 2020
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Wrzesień, 2020, 22:49 »
A kto wie czy najpierw WTS nie odblokuje domofonów tam gdzie to możliwe.


BetMen

  • Gość
Odp: Chrześcijańskie życie i służba — wrzesień 2020
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrzesień, 2020, 22:50 »
Te punkty na temat głoszenie, już mnie doprowadzają do szewskiej pasji! Czy te dziadki w Warwick nie widzą co się dzieje na świecie?
Jak ludzie mają głosić i robić kampanię, jak jest cały czas pandemia...
Istna paranoja, jak widzę takie artykuły :-X


Offline sawaszi

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — wrzesień 2020
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Wrzesień, 2020, 23:38 »
Te punkty na temat głoszenie, już mnie doprowadzają do szewskiej pasji! Czy te dziadki w Warwick nie widzą co się dzieje na świecie?
Jak ludzie mają głosić i robić kampanię, jak jest cały czas pandemia...
Istna paranoja, jak widzę takie artykuły :-X


Pewnie chcą aby wolontariusze (ich) głosili aż do śmierci no bo w tym sposobie "kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony"  ::
- i pogrzeb teokratyczny będzie taki głosiciel miał od starszych z hasłem przewodnim ; "lepszy jest dzień śmierci niż dzień narodzin"  :( ..
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2020, 23:54 wysłana przez sawaszi »


Offline Sebastian

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — wrzesień 2020
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Wrzesień, 2020, 00:05 »
podczas służby przy domofonach proponuję używanie następującego wstępu:

- jak Pan myśli, czy Związek Radziecki kiedykolwiek przestanie istnieć?! (pozwól sie wypowiedzieć)

wstęp jest tak samo nieaktualny jak całe szkolenie więc akurat pasuje :)

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nikt

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — wrzesień 2020
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Wrzesień, 2020, 07:31 »
U nas jak była obsługa to na beszczela obwodowy zapytał kto w tym miesiącu będzie pionierem. Także tego zbiórki i służba musi być to co ze dzwonią do swoich rodzin i pitolą trzy po trzy ale ważne ze 3 osoby mogą po 1 h zaraportowac ku chwale organizacji.
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline Siedemtwarzy

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — wrzesień 2020
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Wrzesień, 2020, 08:03 »
Tak, tylko my patrzymy z punktu widzenia Europejczyka, a dzieło głoszenia nadal trwa. W krajach gdzie władze nie wprowadziły obostrzeń nadal ludzie chodzą od domu do domu i niosą ta radosna nowine, że CK jest jedyną władza zaraz po Bogu. Także tego...


Offline Sebastian

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — wrzesień 2020
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Wrzesień, 2020, 11:26 »
Tak, tylko my patrzymy z punktu widzenia Europejczyka, a dzieło głoszenia nadal trwa. W krajach gdzie władze nie wprowadziły obostrzeń nadal ludzie chodzą od domu do domu i niosą ta radosna nowine, że CK jest jedyną władza zaraz po Bogu. Także tego...
patrząc z pkt widzenia Europejczyka (w szczególności: Polaka) władze cofnęły większą część obostrzeń i łażenie po klatkach schodowych jest legalne (listonosze i kurierzy chodzą więc i ŚJ mogliby gdyby chcieli);

z jednej strony nie organizują zebrań na sali królestwa (mimo że wolno i władza świecka nie zabrania) a także nie stoją przy stojakach (mimo że wolno i władza świecka nie zabrania) a z drugiej strony szkolenia z _niepraktykowanego_ głoszenia przed domofonem

ja widzę tutaj chaos sprzeczność i brak przemyślenia działań
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2020, 11:54 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Online donadams

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — wrzesień 2020
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Wrzesień, 2020, 12:12 »
Tak, tylko my patrzymy z punktu widzenia Europejczyka, a dzieło głoszenia nadal trwa. W krajach gdzie władze nie wprowadziły obostrzeń nadal ludzie chodzą od domu do domu i niosą ta radosna nowine, że CK jest jedyną władza zaraz po Bogu. Także tego...

Nie jestem pewien czy w innych krajach głoszą od domu do domu. Pamiętam taką gadkę w którymś liście, że nawet jeśli władze cofną obostrzenia, to zbory mają czekać na dalsze wskazówki co do głoszenia. Wydaje mi się też, że w organizacji panuje wielka podnieta z powodu tego, że niewolnik jest roztropniejszy niż rządy, co było też powiedziane w jakimś sprawozdaniu CK. Wobec powyższego myślę, że może być tak, że wyłączyli głoszenie od domu do domu na całym świecie.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Blue

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — wrzesień 2020
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Wrzesień, 2020, 12:18 »
Tak, tylko my patrzymy z punktu widzenia Europejczyka, a dzieło głoszenia nadal trwa. W krajach gdzie władze nie wprowadziły obostrzeń nadal ludzie chodzą od domu do domu i niosą ta radosna nowine, że CK jest jedyną władza zaraz po Bogu. Także tego...

Służba jest zawieszona na całym świecie.
Źródło: Sprawozdania CK o pandemii.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — wrzesień 2020
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Wrzesień, 2020, 12:59 »
Blue, faktycznie zawieszone na całym świecie. Ok, teraz rozumiem Twoje spostrzeżenia co do pokarmu na czas słuszny...


Offline Sebastian

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — wrzesień 2020
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Wrzesień, 2020, 14:23 »
nie wykluczam w 100% opcji że CK jest na tyle (...) piiii, ocenzurowano, (...), że teraz (kiedy jest "w miarę OK") nakazuje siedzieć na tyłku i robić zebrania na zoomie ale zamierza wznowić działalność ewangelizacyjną akurat w szczycie drugiej fali wirusa

druga fala już się rozpoczęła, ale na razie za mało ludzi umiera, więc ŚJ siedzą w domach

ale "na szczęście" już niedługo (w czarnym scenariuszu) za kilka tygodni będziemy mieli kilka tysiące trupów codziennie, a więc wspaniały moment na wznowienie głoszenia "bo tak kazało CK"

chory scenariusz?! Owszem, ale nikt w CK nie jest w pełni zdrowy psychicznie...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — wrzesień 2020
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Wrzesień, 2020, 14:56 »
Wydaje mi się też, że w organizacji panuje wielka podnieta z powodu tego, że niewolnik jest roztropniejszy niż rządy, co było też powiedziane w jakimś sprawozdaniu CK.
fajny tok rozumowania: :) "jestem wspaniały ponieważ sam o sobie powiedziałem że jestem wspaniały" :)

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Storczyk

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — wrzesień 2020
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Wrzesień, 2020, 19:36 »
Nagraj się telefonem, potem obejrzyj i zobacz jak ci poszło.
Profesjonalne rady jak zawsze :)