Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zgłoszenie do Komisji ds. pedofilii.  (Przeczytany 3100 razy)

Offline Dawid

Zgłoszenie do Komisji ds. pedofilii.
« dnia: 26 Lipiec, 2020, 09:12 »
Witam wszystkich. W związku z tym, że kilka dni temu powstała Polska Komisja ds. pedofilii, postanowiłem trochę zadziałać w tym kierunku. Udało mi się zdobyć kontakt do 2 członków tej komisji w tym do jej przewodniczącego. Wysłałem krótką wiadomość, w której wystosowałem prośbę o zbadanie problemu pedofilii w środowisku Świadków Jehowy. Przytoczyłem też jak wielki jest to problem, posługując się przykładem z Australii. Jedna Pani już mi odpisała, że postarają się tym zająć. Mam nadzieję, że ochroni to wiele dzieci przed taką tragedią życiową.


Offline josh82

Odp: Zgłoszenie do Komisji ds. pedofilii.
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lipiec, 2020, 09:18 »
Będą mięli swój Wielki Ucisk, w trakcie którego CK się ulotni, a cały hejt wyleje się na niczego nieświadomych głosicieli, których przy drzwiach od pedofili będą wyzywać. Szkoda tych szaraczków...

Dobrze, że taka komisja powstała - ciekawe jaka jest skala pedofilii w Polsce.


Offline Estera

Odp: Zgłoszenie do Komisji ds. pedofilii.
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lipiec, 2020, 10:05 »
Witam wszystkich. W związku z tym, że kilka dni temu powstała Polska Komisja ds. pedofilii, postanowiłem trochę zadziałać w tym kierunku.
Udało mi się zdobyć kontakt do 2 członków tej komisji w tym do jej przewodniczącego.
Wysłałem krótką wiadomość, w której wystosowałem prośbę o zbadanie problemu pedofilii w środowisku Świadków Jehowy.
Przytoczyłem też jak wielki jest to problem, posługując się przykładem z Australii.
Jedna Pani już mi odpisała, że postarają się tym zająć. Mam nadzieję, że ochroni to wiele dzieci przed taką tragedią życiową.
   Bardzo dobrze.
   Niech ich przetrzepią, brawo Dawid ;D ;D
   Przykład Australii, to fakt, który może Komisję poruszyć i mogą na poważnie wziąć się im za d...
   Nadarzyn spokoju może nie mieć w tej kwestii.
   I spać spokojnie już nie będą!!!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline DontBeUnkind

Odp: Zgłoszenie do Komisji ds. pedofilii.
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lipiec, 2020, 10:41 »
Będą mięli swój Wielki Ucisk, w trakcie którego CK się ulotni, a cały hejt wyleje się na niczego nieświadomych głosicieli, których przy drzwiach od pedofili będą wyzywać. Szkoda tych szaraczków...

Pamiętaj, że dla ŚJ oskarżenie równa się prześladowanie. To psychologiczne perpetum mobile. To wystarczy, żeby utwierdzić ich w przekonaniu, że Sam-Wiesz-Kto znowu atakuje organizacje, że ci źli odstępcy szkalują święte imię Boga.
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Cytryna

Odp: Zgłoszenie do Komisji ds. pedofilii.
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lipiec, 2020, 10:54 »
Będą mięli swój Wielki Ucisk, w trakcie którego CK się ulotni, a cały hejt wyleje się na niczego nieświadomych głosicieli, których przy drzwiach od pedofili będą wyzywać. Szkoda tych szaraczków...

Dobrze, że taka komisja powstała - ciekawe jaka jest skala pedofilii w Polsce.

Dlaczego szkoda??? W świetle tego ogromnego na skalę światową problemu może ktoś  z tych szaraczków przełamie swój strach i zacznie szukać informacji.Może się wybudzi.Smród woków śJ w związku z pedofilią nie ulatnia się  i tak ma być !!
Faktem jest,że starszaki poniszczyli dokumentację i najprawdopodobniej będą kłamać składając zeznania.Jednak WARTO zgłaszać ,warto walczyć o nagłośnienie tej ohydy wśród tego "świętego" ludu.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2020, 11:00 wysłana przez Cytryna »


Offline Aliki

Odp: Zgłoszenie do Komisji ds. pedofilii.
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lipiec, 2020, 13:23 »
Fantastycznie! Ta korporacja nie jest niezatapialna! Działanie na wszystkich frontach (informowanie władz, mediów, społeczeństwa) w końcu odniesie skutek. Jestem po Twojej stronie!
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2020, 13:25 wysłana przez Aliki »


Offline josh82

Odp: Zgłoszenie do Komisji ds. pedofilii.
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lipiec, 2020, 22:41 »
Dlaczego szkoda??? W świetle tego ogromnego na skalę światową problemu może ktoś  z tych szaraczków przełamie swój strach i zacznie szukać informacji.Może się wybudzi.Smród woków śJ w związku z pedofilią nie ulatnia się  i tak ma być !!
Faktem jest,że starszaki poniszczyli dokumentację i najprawdopodobniej będą kłamać składając zeznania.Jednak WARTO zgłaszać ,warto walczyć o nagłośnienie tej ohydy wśród tego "świętego" ludu.


Wyobraź sobie, że twój ojciec kogoś zabił.
Od teraz wszyscy na około wytykają cię jako syna mordercy, nikt nie chce się zatrudnić, bo syn mordercy na pewno też jest mordercą, twoich dzieci nie przyjmą do przedszkola, bo są wnukami mordercy, więc też będą mordować...

Dlatego napisałem, że szkoda szaraczków.

Większość z nich nie jest odpowiedzialna za zbrodnie ORGanizacji, ale to na nich wyleje się całe gówno.

Większość z Was tu obecnych była ŚJ. Kilka lat temu to dotyczyłoby Was.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2020, 22:42 wysłana przez josh82 »


BetMen

  • Gość
Odp: Zgłoszenie do Komisji ds. pedofilii.
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lipiec, 2020, 11:58 »
Czy taki gość https://en.ordoiuris.pl/dr-blazej-kmieciak może być obiektywny?


Offline DontBeUnkind

Odp: Zgłoszenie do Komisji ds. pedofilii.
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Lipiec, 2020, 13:08 »
Czy taki gość https://en.ordoiuris.pl/dr-blazej-kmieciak może być obiektywny?

Nie, ale też nigdy nie oczekiwałam, że będzie to śledztwo na miarę RC. Nie liczę nawet na ułamek tego co pokazali Australijczycy.
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Takajaja

Odp: Zgłoszenie do Komisji ds. pedofilii.
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Lipiec, 2020, 18:58 »

Wyobraź sobie, że twój ojciec kogoś zabił.
Od teraz wszyscy na około wytykają cię jako syna mordercy, nikt nie chce się zatrudnić, bo syn mordercy na pewno też jest mordercą, twoich dzieci nie przyjmą do przedszkola, bo są wnukami mordercy, więc też będą mordować...

Dlatego napisałem, że szkoda szaraczków.

Większość z nich nie jest odpowiedzialna za zbrodnie ORGanizacji, ale to na nich wyleje się całe gówno.

Większość z Was tu obecnych była ŚJ. Kilka lat temu to dotyczyłoby Was.

Josh82, masz racje! Szczerych jednostek naprawde żal i serce krwawi...ale zgadzam sie tez po częsci z Cytryną.
Gdyby takie pomyje były wylane na jednego czy drugiego cwaniaka zborowego, to moze by go to sklonilo do chęci obrony jw.org i wszedl by na jedną, drugą, trzecią strone w necie...i moze by go to obudzilo!!!

Masz racje, byłam SJ i w okresie kiedy była "afera pedofilska" to był  i jest do dzisiaj temat tabu.
W tamtym okresie pamietam, ze byłam tak zabiegana (praca zawodowa, obowiazki teokratyczne) że gdzies w oddali coś uslyszałam raz czy dwa (ze jakas siostra zgorszyła sie jakas pedofilią).Ale tempo zycia zwlaszcza teokratycznego nie pozwolilo mi sie zatrzymac i zbadać sprawy.
Ale wiedz jedno gdyby afera była w wiekszym stopniu rozpowszechniona i ktos w sluzbie parokrotnie mi o tym powiedział, itp. To na pewno sprawdziłabym szybciej co jest nie tak.
Nikt chyba nie lubi byc o cos oskarzany, tym bardziej jak wie i czuje ze ma czyste sumienie. Ale takie pomyje mogą wlasnie sklonic do zglebienia tematu....a wtedy do wybudzenia.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2020, 19:03 wysłana przez Takajaja »


Offline Cytryna

Odp: Zgłoszenie do Komisji ds. pedofilii.
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Lipiec, 2020, 20:56 »

Wyobraź sobie, że twój ojciec kogoś zabił.
Od teraz wszyscy na około wytykają cię jako syna mordercy, nikt nie chce się zatrudnić, bo syn mordercy na pewno też jest mordercą, twoich dzieci nie przyjmą do przedszkola, bo są wnukami mordercy, więc też będą mordować...

Dlatego napisałem, że szkoda szaraczków.

Większość z nich nie jest odpowiedzialna za zbrodnie ORGanizacji, ale to na nich wyleje się całe gówno.

Większość z Was tu obecnych była ŚJ. Kilka lat temu to dotyczyłoby Was.

Przez chwile poczułam się jak na zebraniu; lekcja posługuj się przykładami....sorry Idąc Twoim tokiem myślenia i tłumaczenia...to prosta droga do zakłamywania rzeczywistości.To gówno wylewające się na zwykłych głosicieli-jest cuchnące ,ale zmywając je z z siebie,można dojrzeć prawdę.To hmmm może w ogóle nie "objawiajmy" wszelakich bzdur doktrynalnych ,kłamstw ,bo szaraczków to zaboli,upodli.Mnie ZABOLAŁO cholernie !!! tak jak wszystkich ,którzy się wybudzili,bo dla mnie to było jak szarpnięcie ze snu,a to do przyjemności nie należy.Nie rozleciałam się jednak ,zaraz minie rok,a moje życie jest dobre,po prostu wystarczająco dobre .


Offline Estera

Odp: Zgłoszenie do Komisji ds. pedofilii.
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Lipiec, 2020, 23:45 »
To gówno wylewające się na zwykłych głosicieli-jest cuchnące ,ale zmywając je z z siebie, można dojrzeć prawdę.
To hmmm może w ogóle nie "objawiajmy" wszelakich bzdur doktrynalnych ,kłamstw ,bo szaraczków to zaboli, upodli.
Mnie ZABOLAŁO cholernie !!! tak jak wszystkich ,którzy się wybudzili,
bo dla mnie to było jak szarpnięcie ze snu,a to do przyjemności nie należy.
Nie rozleciałam się jednak ,zaraz minie rok, a moje życie jest dobre, po prostu wystarczająco dobre .
   Myślę, że takich przypadków jest więcej niż tylko Twój, Cytryno :))
   Osobiście znam takie przypadki, sama również mogę się do nich zaliczyć, choć nie dowiedziałam się o tym ze służby przy drzwiach.
   Jest to nieprzyjemne, jak nieprzyjemne szarpnięcie ze snu, bo rozpada Ci się cały świat religijny na kawałki.
   I nie wiesz z której strony masz się zacząć zbierać z tej iluzji doktryn.

   Tym bardziej jeśli się tam zostawiło całe serce i spędziło kawał swojego życia.
   Ale za to działa i szczere, myślące jednostki skutecznie budzi.
   I doprowadza do tego, że wielu opuszcza tę organizację.
   Nie żałuję ani jednej sekundy spędzonej bez niej  :-* :-*
   Moje życie nabrało jakości.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Zgłoszenie do Komisji ds. pedofilii.
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Lipiec, 2021, 23:33 »
Jak na razie to ten "wielki ucisk" jaki miała sprowadzić na Świadków Jehowy Państwowa Komisja ds. Pedofilii ogranicza się do lakonicznych wzmianek w "Pierwszym Raporcie":

"Państwowa Komisja wystosowała szereg pism do wspólnot chrześcijańskich. W pismach tych, powołując się na potrzebę opublikowania niniejszego raportu – w tym podjęcia opracowania rekomendacji mających na celu przeciwdziałanie przestępstwom seksualnym wobec małoletnich – zostały postawione pytania dotyczące zgłaszania przypadków przestępstw seksualnych w ramach danej wspólnoty, stosowania formalnych
środków w przypadku ich zaistnienia, liczby występowania, czy też sankcji przewidzianych na gruncie regulacji wewnątrzwspólnotowych. Dodatkowo Państwowa Komisja zwróciła się o informacje dotyczące przyjętych procedur postępowania w przypadku ujawnienia przestępstwa wykorzystywania seksualnego osób małoletnich oraz ich stosowania, a także wdrożonych programów edukacyjno-prewencyjnych skierowanych do osób małoletnich narażonych na przestępstwo wykorzystywania seksualnego.
Adresatami wyżej przedstawionych pytań byli zwierzchnicy następujących wspólnot chrześcijańskich, które działają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Kościoła greckokatolickiego, Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, Kościoła Zielonoświątkowego, Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, Świadków Jehowy w Polsce."


"Komitet Oddziału Świadków Jehowy w Polsce poinformował, że otrzymał pismo oraz że przekaże odpowiedź w najbliższym czasie, jednakże do dnia publikacji niniejszego raportu nie została ona udzielona.
[PIERWSZY RAPORT PAŃSTWOWEJ KOMISJI do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15, Lipiec 2021, str. 224 i 226]

Państwowa Komisja przez rok działań właśnie tak mężnie staje w obronie wykorzystywanych seksualnie dzieci  >:D a raport zawiera dużo lepsze kwiatki.
Tak jak mówi Pismo, zaprawdę powiadam wam, że Program Ochrony Kupujących na portalu Alledrogo działa skuteczniej.



DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Zgłoszenie do Komisji ds. pedofilii.
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Lipiec, 2021, 06:49 »
Kolejne ciekawostki potwierdzające jak sprawnie i rzeczowo działa Państwowa Komisja ds.P.:

"Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego nie udzielił żadnej odpowiedzi na pismo Państwowej Komisji."

"Przedstawiciel Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego poinformował, iż do władz Kościoła nie zgłaszano przypadków przestępstw seksualnych dokonanych na dzieciach poniżej 15 roku życia przez osoby duchowne bądź też osoby zatrudnione przez wspólnotę. Oznajmiono, że w sferze obyczajności i moralności stosuje się normy wynikające z Ewangelii oraz wymogów prawa kanonicznego."

"Zwierzchnik Kościoła zielonoświątkowego poinformował, że wspólnota zna i respektuje wszystkie przepisy prawa państwowego odnoszące się do wykorzystywania seksualnego dzieci. Nie zgłoszono żadnych przypadków przestępstw seksualnych dokonanych na dzieciach poniżej 15 roku życia przez osoby duchowne, bądź zatrudnione przez Kościół. Wskazano, że zgodnie z wewnątrzkościelnymi procedurami wobec potencjalnych sprawców przestępstw popełnionych przez osoby duchowne, niezależnie od prowadzonego postępowania według prawa polskiego, stosuje się odpowiednie środki dyscyplinarne, o których każdorazowo decyduje Naczelna Rada Kościoła (z ekskomuniką włącznie). Kościół posiada przyjęte oraz stosowane procedury postępowania w przypadku ujawnienia przestępstwa wykorzystania seksualnego osób małoletnich, a także prowadzi działania prewencyjne i edukacyjne."
[PIERWSZY RAPORT PAŃSTWOWEJ KOMISJI do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15, Lipiec 2021, str. 225 i 226]

Cieszy, że Polscy Prawosławni tacy cnotliwi. Jak zwykle wygrywają moi ulubieni Zielonoświątkowcy. Nie dość, że są czyści od pedofilii to każdorazowo karzą nawet potencjalnych sprawców.

Strona, z której można pobrać raport:
https://www.gov.pl/web/pkdp/raport-panstwowej-komisji2


Offline Vog

Odp: Zgłoszenie do Komisji ds. pedofilii.
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Lipiec, 2021, 22:58 »
Komisja wydaje się niezbyt skłonna robić trudności kościołom. Można się było spodziewać, ale jednak człowiek się łudził, że coś w tym kraju zadziała jak powinno  :-\